jo 1 Bijlage D. 26 van de hoogere burgerschool vielen er 3 af wegens niet-bevordering tot de 4e klasse; de 6 leerlingen der middelbare handelsschool verkregen allen het einddiploma maar een hunner moest wegens een onvoldoend cijfer voor wiskunde in September herexamen in dat vak doen, dat gunstig afliep; de leer ling van het gymnasium trok zich vóór het examen terug. De le handelsklasse kon dus in September geopend worden met 15 leerlingen namelijk 12 mannelijke en 3 vrouwelijke; hiervan zijn 9 leerlingen uit Zutphen en 6 uit buiten gemeenten. Alle leerlingen volgen het volledig onder wijs, behalve 1 mannelijke leerling die op geneeskundige verklaring vrijgesteld is van het onderwijs in lichamelijke oefening. Geen der leerlingen was vrijgesteld van de betaling van schoolgeld. Verorde- In de „Verordening op het M. O. in de nmgen. gemeente Zutphen" werden de artikelen in gevoegd die betrekking hebben op de hoo gere handelsklassen. Art. 4 bevat eene opsomming der vakken van onderwijs, tevens opent dit artikel de mogelijkheid, indien er behoefte aan blijkt te bestaan, van facultatief onderwijs in andere dan de opgenoemde vreemde talen. Art. 5 schrijft voor dat het programma met leerplan en boekenlijst wordt vastge- Bijlage D. 27 steld door de Commissie van Toezicht op voorstel van directeur en leeraren. Art. 6 bevat de eischen van toelating, hieruit zij vermeld dat zonder examen tot de le klasse kunnen worden toegelaten, zij die bevorderd zijn tot de 4de klasse eener hoogere burgerschool met 5 j. cursus, zij die in het bezit zijn van het einddiploma eener hoogere burgerschool met 3 j. cursus of van het einddiploma eener middelbare handelsschool. Zij die dit laatste diploma bezitten, maar voor het vak wiskunde min der dan 6 hebben verkregen worden slechts toegelaten na een voldoend herexamen in dat vak bij het begin van het schooljaar. De overige artikelen bevatten bepalingen van administratieven aard. Wat het schoolgeld betreft zijn de leer lingen der handelsklassen gelijk gesteld met die van de 4e en 5e klasse der hoogere burgerschool. In de „Jaarweddenverordening H. en M. O." werd de bepaling opgenomen dat wat betreft de bezoldiging der leeraren hoogere burgerschool en hoogere handelsklassen als ééne inrichting zouden worden beschouwd. Programma. De Commissie van Toezicht heeft de voorstellen van Directeur en leeraren inzake leerplan en boekenlijst onveranderd overge nomen het programma mocht zonder eenige opmerking de goedkeuring verwerven van

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1921 | | pagina 150