24 Bij Raadsbesluit van 15 Augustus 1921 werd voor bet schooljaar 1921 1922 benoemd tot tijdelijk leeraar in Schoonschrijven en Steno graphic aan de hoogere handelsklassen der hoogere burgerschool de heer A. Barto te Arnhem, die reeds als zoodanig verbonden was aan de Middelbare Handelsschool. Nog voor den aanvang der lessen overleed op 5 Augustus de leeraar in Handelsweten schappen de heer L. D. Wolters; dit overlijden was voor de nieuwe inrichting een groot verlies; immers waar de door hem te onderwijzen vakken zoo'n belangrijke plaats in het leerplan innemen, waren met hem allerlei besprekingen gevoerd en voor- loopige maatregelen besproken; aan de uit voering heeft hij echter niet kunnen mede werken. Het was ook een slecht begin dat het onderwijs in die belangrijke vakken moest stilstaan, want een tijdelijke waarnemer was niet te vinden. Gelukkig duurde de vacature slechts kortin de Gemeenteraads zitting van 21 September werd tot opvolger benoemd de heer M. N. H. Leijs, te 's Gravenhage, die reeds 1 October in functie kon treden. Tengevolge van ziekteverzuim der leeraren konden 5 uren, tengevolge van familieom standigheden 3 uren niet gegeven worden, terwijl tengevolge der vacature 30 uren open vielen. Hiervan werden er 2 waargenomen Bijlage D. 25 en bleven er 36 onvervuld. De uren waren aldus verdeeld Aantal Aantal LEERAREN. uren ver waarge zuimd. nomen. Dr. J. W. Lem 5 N. C. Meijer Drees 1 K. Koiter 2 J. Goemans 1 Dr S. Postma 1 Vacature Handelswetensch. 30 Li Totaal 38 2 De Directeur was wegens ongesteldheid afwezig op 20, 21, 22 December, de heer N. C. M e ij e r Drees nam gedurende die dagen zijne functies waar. Leerlingen. Bij een onderzoek dat in September 1920 plaats vond, hadden 17 ouders, zij 't som migen voorwaardelijk, hun voornemen te kennen gegeven om hunne kinderen naar de 1ste handelsklasse te zenden namelijk 8 afkomstig van de hoogere burgerschool en 9 van de Middelbare Handelsschool. Bij de officiëele aangifte van nieuwe leer lingen in Mei hebben zich aangemeld 12 leerlingen der hoogere burgerschool maar slechts 6 van de middelbare handelsschool bovendien nog 1 candidaat, leerling van het gymnasium. Van de 12 leerlingen uit de 3de klasse ure ii

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1921 | | pagina 149