Bijlage D. 22 Afdeeling B. Handelsklassen. Oprichting. In de zitting van 1 Maart 1920 besloot de gemeenteraad, beschikkende op een adres van de Zutphensche Handelsvereeniging, in beginsel tot de oprichting van eene Hoogere Handelsschool als onderdeel van en aan sluitende aan de derde klasse van de be staande Hoogere Burgerschool met 5 j. cursus. Aan Burgemeester en Wethouders werd opgedragen een onderzoek in te stellen naar de levensvatbaarheid en de kosten van stichting en exploitatie. Naar aanleiding hiervan dienden Burge meester en Wethouders op 14 December 1920 voorstellen bij den gemeenteraad in en in de zitting van 10 Januari 1921 werd defi nitief tot oprichting van eene tweejarige Hoogere Handelsschool verbonden met en aansluitende aan de derde klasse van de Hoogere Burgerschool met 5 jarigen cursus besloten. Nadat in de gemeenteraadszitting van 9 Mei de verschillende verordeningen op het M. O. de noodige aanvullingen en wijzi gingen hadden ondergaan, werden de overige noodzakelijke maatregelen getroffen en kon op 1 September de eerste handelsklasse worden geopend en als klasse IVB in het kader der Hoogere Burgerschool worden ingevoegd. Bijlage D. 23 Personeel. Waar van den aanvang af op den voor grond is gesteld dat hoogere burgerschool en hoogere handelsschool één geheel zouden uitmaken gold dit ook voor het personeel en zoo werd op 31 December 1921 in de handelsklasse les gegeven door Aantal Vakken van onderwijs Naain. uren per week. Dr. J. W. Lem, directeur N. C. Meijer Drees R. van Waard K- Koiter J. Goemans A. Janssen J. Tj. Wielinga M. N. H. Leijs D. F. Keiser Dr. S Postma J. M. L. Saunders C. Hage Mej. P. M. v. d. Weel Bovendien nog door: A. Barto (tijdelijk) Wiskunde It. k 6, n.k. 1 Nederl. taal en letterkunde 2 Fransche taal, letterkunde en handelscorr. 4 Engelsche taal, letterk. en handelscorr. 4 Hoogduitschetaal, letterk. en handelscorr. Aardrijkskunde Geschiedenis Handelskennis, Boekh., Handelsrek. en Nederl. handelscorr. Natuurkunde Scheikunde en Warenken. Staatsw.sch. en Handelsr. Lichamel. oefen, (jongens) Lichamel. oefen, (meisjes) 4 2 8 2 3 2 1 1 Schoonschrijven en Steno graphic 1 Bedienden J. Morhee Jzn., Amanuensis voor de Natuurwetenschappen. J. de Bruijn, Concierge.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1921 | | pagina 148