V\v Bijlage D. 20 plaats kunnen vinden, maar indien het aantal leerlingen nog meer mocht toenemen, wordt uitbreiding noodzakelijk. Gelukkig heeft de aankoop van het gebouw der Vakschool voor meisjes naast de school gelegen, hiertoe de gelegenheid geopend. Het is echter zeer wenschelijk dat de plannen voor eene eventueele uitbreiding zoo spoedig mogelijk worden vastgesteld opdat, indien noodig, zonder verwijl tot uit voering zal kunnen worden overgegaan. Gebouw. Met het oog op de inrichting van het Handelsonderwijs werd een gedeelte van het Lijnteekenlokaal afgenomen en ingericht tot een afzonderlijk lokaal voor waren-mu seum en microscopie. In sommige lokalen werden nieuwe vloeren gelegd en een tweede lokaal werd gemoder niseerd. Het is te hopen dat hiermede worde voortgegaan. In verband hiermede is een aanvang gemaakt met het aanbrengen van platen als wandversiering. De oude klacht over het straatrumoer in de Waterstraat moet nog steeds onverzwakt herhaald worden. Leermiddelen. Voor natuurkunde werd een nieuwe elec- triceermachine besteld, maar nog niet ge leverd aanvulling van glaswerk en chemi caliën had plaats voor scheikunde terwijl tevens een zuurstofbus met knalgasbrander werd aangeschaft. Bijlage D. 21 Voor natuurlijke historie werd wederom ontvangen „Aus der Heimat, Jahrgang 1921" benevens eenige voorwerpen voor de ver zameling. Vermeerdering der beschikbare geldmid delen op de begrooting voor 1922 zal ge lukkig de gelegenheid openen om tot aan schaffing van nieuwe leermiddelen op ruimer schaal dan in de laatste jaren plaats had, over te gaan. Bibliotheek. Aangeschaft werd P. C. Hooft. Granida. C. M v. HilleGoerthé. De plaats waarop zij staat. J. van Looij. Jaapje (2 ex.). S. Streuvels. Reinaert. A. de Wit. Het dure moederschap. F. Timmermans. Het kindeke Jezus van Vlaanderen. J. Been. Zwerftochten van Kakkerlak. A. B. van Tienhoven. De noodlottige tochtgenoot. I. Boudier--Bakker. Bloesem. W. Schürmann. De violiers. M. Emants. Domheidsmacht. H. Ibsen. Een poppenhuis. De uitgifte van boeken had op de gewone wijze plaats, gedurende het schooljaar 1920 1921 werden in 14 zittingen aan 157 leer lingen 1270 boeken uitgereikt.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1921 | | pagina 147