18 lccrares in lichamelijke oefening voor de vrouwelijke leerlingen kon dat onderwijs aan de jongens met ingang van 1 Februari uitgebreid worden van 8 op 17 uren, terwijl met ingang van 24 Januari dat voor de vrouwelijke leerlingen van 2 op 5 uur werd gebracht. Omdat het gymnastieklokaal niet altijd beschikbaar was moesten aan de jon gens 6 uren les in de Boterhal worden ge geven, eene lokaliteit voor dat doel alles behalve geschikt. In liet nieuwe schooljaar ontvangen de vrouwelijke leerlingen 6 uren les per week namelijk de eerste klasse 2 uren, de tweede klasse 2 uren en de 3e, 4e en 5e klasse gecombineerd ook 2 uren. Hiermede is aan de eischen van het leerplan niet voldaan; gebrek aan ruimte is hiervan de oorzaak. Voor de mannelijke leerlingen kon aan die eischen wel worden voldaan; deze ont vangen in totaal 25 uren les, aldus verdeeld elke afdeeling der le klasse 3 uren, de beide afdeelingen der 2e klasse 1 uur afzonderlijk en 2 uren gecombineerd, de drie afdeelingen der 3e klasse ieder 2 uren afzonderlijk en 1 uur gecombineerd gesplitst in een le en een 2e helft, de 4e klasse 2 uren en de beide afdeelingen der 5e klasse gecombineerd 2 uren. Slechts 5 uren behoeven in de Boterhal te worden gegeven, dank zij de beslissing van Burgemeester en Wethouders van 3 Sep- Bijlage D. 19 tember dat ook enkele lessen van School A. B. C., School voor M. U. L. O. en Gym nasium in die lokaliteit moesten plaats hebben. Hoewel de heer C. H a g e met ingang van 1 September tot vast leeraar was be noemd, kon hij door zijne verbintenis aan de school voor M.U.L.O niet terstond vol ledig in functie treden. Dank zij de wel willende medewerking van het hoofd dier school, behoefden slechts 5 lessen per week te vervallen. Na 1 November konden alle 'essen volgens den lesrooster gegeven worden. Het heen en weer geloop van en naar het gymnastieklokaal blijft, nu het aantal uren zoo groot geworden is, zeer veel stoor nis opleveren. Het nieuwe Gymnastieklokaal waarvan de plannen gelukkig reeds in een vergevorderd stadium van voorbereiding zijn, zal dit euvel afdoende verhelpen. Het groote aantal klassen, met inbegrip van de handelsklasse twaalf, leverde bij de samenstelling van den lesrooster groote moei lijkheden op, daar het gebouw slechts 10 klasselokalen bevat en er bovendien gedu rende niet minder dan 23 uren een lokaal ter beschikking van het Gymnasium moet zijn. Door zooveel mogelijk van alle beschik bare ruimte partij te trekken, kon een vol doende regeling getroffen worden, maar de grens is hierbij vrijwel bereikt. Waarschijnlijk zal nog een 13e klasse in het gebouw een

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1921 | | pagina 146