Bijlage C. 4 Van deze leerlingen keerden met September 1 mannel. en 1 vrouwel. leerling niet terug. Voor het toelatingsexamen op 12 en 13 Juli en 5 en 6 September meldden zich 15 candidaten aan voor kl. I (8 mannel. 7 vrouwel.), voor kl. IV, (1 mannel.) en voor kl. VI, (1 mannel.). De candidaten voor kl. 1 werden allen toegelaten (3 na herexamen), evenzoo die voor kl. IV, terwijl die voor kl. VI werd afgewezen. In kl. IV werd 1 toehoorderes toegelaten, terwijl 1 der tot kl. I toegelatenen, niet opkwam, zoodat de cursus begon met 56 leerlingen en 1 toehoorderes, aldus ver deeld: KI. I, 10 mannel. 6 vrouwel., kl. II, 5 mannel. 6 vrouwel., kl. Ill, 1 mannel. 3 vrouwel., kl. IV, 4 mannel. 4 vrouwel., kl. V, 5 mannel. 4 vrouwel., kl. VI, 7 mannel. 2 vrouwel. In October werden toegelaten 1 vrouwel. toehoorder in kl. II en 1 mannel. in kl. V, terwijl in December 1 vrouwel. leerling uit kl. II vertrok. Van de leerlingen in kl. V volgden in den cursus 1921/22 7 leerlingen (3 mannel. 4 vrouwel.) de lessen voor de Afdeeling A., 2 en 1 toehoorder (mannel.) de lessen van de Afdeeling B, in kl. VI respectievelijk 5 (4 mannel. 1 vrouwel) en 4 (3 mannel. 1 vrouwel.) De lessen in Hebreeuwsch volgden in kl. V 2, in kl. VI 3 leerlingen. het gedrag der leerlingen geeft geen aanleiding tot opmerkingen. Onderwijs. Het nieuwe leerplan trad met 1 September 1921 in Bijlage C 5 werking voor kl. V. Een oordeel daarover uit te spreken is thans nog niet mogelijk. In 't algemeen echter wordt de noodzakelijkheid om 7 lesuren op sommige dagen te stellen als een nadeel beschouwd voor het onderwijs. Te betreuren valt, dat de gele genheid om het gymnastiekonderwijs, dat thans voor alle klassen verplicht is, behoorlijk te geven, nog altijd ontbreekt. Doordat de gymnastiekzaal steeds bezet is, is het nood zakelijk, de helft der lessen te geven, voorzoover dat mogelijk is, in de Boterhal, die daarvoor ten eenenmale ongeschikt is. En terwijl voorgeschreven is, dat dit onderwijs gedeeltelijk in de openlucht moet worden gegeven, ontbreekt een daartoe geschikt terrein. Dank zij de welwillendheid der militaire autoriteiten, kon althans gedurende eenige maanden op het terrein bij de Coehoornkazerne openluchtspelen beoefend worden, maar ook dit terrein is bij nat en bij zeer droog weer ongeschikt, terwijl de noodige hulpmiddelen vrijwel geheel ontbraken. Het is hier te wenschen, dat in een en ander spoedig verbetering worde gebracht en dat de plannen tot inrichting van een nieuwe gymnastiek zaal binnenkort tot uitvoering' zullen komen. De bestaande toestand moet ontoelaatbaar genoemd worden. Dat, door plaatselijke toestanden, het nieuwe leer plan tot gevolg heeft, dat vele klassen een groot aantal uren buiten het Gymnasium vertoeven, is zeer te betreuren, maar daarin kan uit den aard der zaak weinig veranderd worden.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1921 | | pagina 135