Bijlage B. 25 van den Minister, waarbij voor dergelijke woningen eene verdiepinghoogte van 2,70 M. voorgeschreven wordt, ook hier op 2,70 M. te brengen. Voor de bovenverdieping wordt door de genoemde verordening een hoogte van 2,60 M. vereischt, terwijl de vermelde circulaire 2,40 M. aangeeft. Ook dit cijfer werd in overeenstemming gebracht met deze ministerieele beschikking. Burgemeester en Wethouders vroegen het advies der Commissie, over een ontwerpvoorstel aan den Raad, tot aanvulling der verordening op de markten. Deze aanvul ling betrof een voorstel, om gedurende de zomermaanden, de aanvang der markten te vervroegen. De Commissie deelde aan Burgemeester en Wethouders mede, dat zij daartegen geen bezwaar had. Ook vroegen Burgemeester en Wethouders het advies der Commissie over een voorstel aan den Raad, tot wijzi ging der voorwaarden waarop diensten worden verstrekt door de gemeentereiniging. De Commissie deelde in ant woord hierop aan Burgemeester en Wethouders mede, dat zij zich wel met dit voorstel kon vereenigen. Een ontwerp besluit tot het leggen van een bouwverbod, op gronden gelegen in het Deventerwegkwartier werd, voorzien van de vereischte bescheiden, door Burgemeester en Wethouders aan de Commissie om advies gezonden. Zij antwoordde aan Burgemeester en Wethouders dat tegen dit besluit bij haar geen bezwaren bestonden. Een staat van verordeningen en besluiten der gemeente Bijlage B. 27 Zutphen, in het belang der Volksgezondheid vastgesteld, of daarmede in verband staande en nog van kracht op 31 December 1921, is als bijlage VII aan dit verslag toe gevoegd. HOOFDSTUK XII. Onderwerpen niet vallende onder een der vorige hoofdstukken. De inspecteur Dr. Bloemendaal, richtte het verzoek tot de Commissie om opgave van de namen van de practi- seerende apothekers en apotheekhoudende geneeskundigen in deze gemeente. Hieraan werd door haar gevolg gegeven. Wederom ontving de Commissie, evenals in voorafgaande jaren, eene uitvoerige circulaire van den Minister van Arbeid, betreffende het leveren van druk- en bindwerk en wel ditmaal over die levering door werkgevers, niet aan gesloten aan patroonsorganisaties. De bedoeling dezer circulaire was, dat deze werkgevers niet van de levering van druk- en bindwerk zouden worden uitgesloten, indien de arbeidsvoorwaarden, waaronder de betrokken werk gever zijne arbeiders laat werken, naar het oordeel van den Directeur-Oeneraal van den Arbeid, niet ongunstiger waren dan die welke in de collectieve contracten zijn belichaamd. De Nationale Woningraad vroeg aan de Commissie, onder toezending van eene overgelegde lijst ter invulling,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1921 | | pagina 122