Bijlage B. 22 en 4 schoolontsmettingen, terwijl het ziekenrijtuig 6 maal werd ontsmet. Tot ontsmetting van lijf-en andere goederen toebehoorende aan inwoners dezer gemeente, werd in 1921 116 maal van den gemeentelijken ontsmettingsoven ge bruik gemaakt. Buiten de gemeente werden door den gemeentelijken ontsmettingsdienst verricht 20 woningont smettingen, terwijl bovendien van den ontsmettingsoven 63 maal werd gebruik gemaakt voor het ontsmetten van lijf- en andere goederen uit verschillende omliggende ge meenten. De Commissie ontving van den geneeskundigen inspec teur Dr. R. Piekema het verzoek, hem te willen inlichten omtrent a. de gelegenheid tot verpleging van zieken in het ge bied der Commissie b. idem van lijders aan besmettelijke ziekten c. het vervoer van deze laatsten terwijl nog door eenige nadere aanwijzingen, de juiste bedoeling dezer vragen werd toegelicht. De Commissie ontving hierover van den geneesheer directeur van het ziekenhuis de noodige inlichtingen, waar mede zij de bovenvermelde vragen van den inspecteur heeft beantwoord. HOOFDSTUK VIII. Geneeskundige Armenzorg. Over dit ondeiwerp valt niets mede te deelen. Bijlage B. 23 HOOFDSTUK IX. Drinkwatervoorziening. Het onderzoek van het water der gemeentewaterleiding had geregeld om de twee maanden plaats. De uitkomsten van dit onderzoek zijn als bijlage VI aan dit verslag toe gevoegd en geven geen aanleiding tot opmerkingen. De bewoner van de bovenwoning Weg naar Voorst No. 1, klaagde bij de Commissie over het slechte water zijner pomp. Uit het scheikundig onderzoek door den heer Behrens gedaan, bleek dat het hier een grensgeval betrof, waarbij ook met den lagen waterstand rekening moest worden gehouden. De Commissie besloot bij meer nor malen waterstand een nieuw onderzoek in te stellen. Bewoners van een plaats in de Polsbroek, klaagden bij de Commissie over de onbruikbaarheid van de pomp, die bij hunne woningen is gelegen. Bij onderzoek bleek, dat door den slechten toestand van de pomp, geen water kon worden verkregen. De Commissie wendde zich hierover tot den eigenaar der woningen, die spoedig voor verbetering zorg droeg. HOOFDSTUK X. Levens- en genotmiddelen. Gebruiksartikelen. Bij Koninklijk Besluit van 19 Juli 1920 No. 33 (Ned.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1921 | | pagina 120