Bijlage B. IS 22. Het oprichten van een emailleerinrichting, Donkere- steeg No. 49. 23. Het plaatsen van een electromotor tot uitbreiding der bakkerij, Lange Hofstraat No. 23. 24. Het plaatsen van een electromotor tot uitbreiding der bakkerij, Barlheze No. 31. 25. Het oprichten van een scheepstimmerwerf met elec- trische beweegkracht, op een perceel op het Hoornwerk. 26. Het plaatsen van een lier met electrische beweeg kracht, Laarstraat No. 22a. 27. Het plaatsen van een electrische lift, Havenstraat No. 12. 28. Het plaatsen van een electromotor tot uitbreiding der bakkerij, Beukerstraat No. 50. 29. Het oprichten van een patronenbergplaats, Spittaal straat No. 2 en Walstraat No. 2, 2a en 4. 30. Het verplaatsen der vetzuurkuipen in de zeepziederij, Marschweg No. 1. 31. Het oprichten van een schortenfabriek met electrische beweegkracht, Kreynckstraat No. 3. 32. Het oprichten van een herstelplaats van stoomwalsen met electrische beweegkracht, op een perceel gelegen aan den Coenensparkweg. 33. Het plaatsen van een electrische lift, Kuiperstraat No. 9. 34. Het plaatsen van een electromotor tot uitbreiding der bakkerij, Lievevrouwenstraat No. 12. 35. Het oprichten van een benzinebewaarplaats, Oude- wed No. 5. 36. Het oprichten eener werkplaats voor machinale houtbewerking met electrische beweegkracht, Tadama- singel No. 3. Bijlage B. 19 37. Het oprichten door het Departement van Oorlog van een patronenbergplaats in het landweermagazijn, aan het Oudewand. De adviezen op deze kennisgevingen door de Commissie uitgebracht, hebben zich ook nu weder bepaald tot het in overweging geven van voorwaarden aan de vergunning te verbinden, opdat de omwonenden en de omgeving geen nadeel zouden ondervinden van rook, afgewerkte gassen en schadelijke dampen, hinderlijke trillingen, geraas, enz. en tot het voorstellen van zoodanige bepalingen, waardoor nadeel voor de volksgezondheid wordt voorkomen. Bij het onderzoek der aanvrage onder No. 19 vermeld bleek, dat de eigenaar zijne wasscherij reeds sedert enkele jaren met eene kleine ververij had uitgebreid, zonder dat daarvoor eene hinderwetvergunning was verleend. Het afvalwater van deze wasch- en ververij gaat door een bezinkkuip met rooster en wordt verder door slooten afgevoerd, die in verbinding staan met de gracht om de Linie van Hooff. Dit water wordt daarna door de Onder laatsche laak, de beek langs de varkensweide en de Hel- bergsche beek, tenslotte in den IJssel afgevoerd. Daar de eerstgenoemde slooten door het afvalwater reeds zéér merkbaar waren vervuild en veel stankverspreiding hadden veroorzaakt, vreesde de Commissie dat deze nadeelen zich langzamerhand ook over den verderen loop van dit water zouden uitbreiden, wat zeer nadeehg moest worden geacht voor de reeds bestaande bebouwing in de nabijheid dier wateren, welke bebouwing zich in de toekomst vermoe delijk nog zal uitbreiden. Een en ander gaf de Commissie

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1921 | | pagina 118