Bijlage B. 10 van Gemeentewerken werd op deze klacht gewezen, waarna de noodige verbeteringen werden aangebracht. Door de groote droogte in de zomermaanden, ver spreidden verschillende straatputten een zeer merkbaren rioolstank, veroorzaakt door verdamping van het water in die putten, waardoor de stankschermen niet meer vol doende afsloten. Door den directeur der Gemeentereiniging werd door geregelde bijvulling van de uitgedroogde putten, aan het bezwaar tegemoet gekomen. c. Verontreiniging van lucht (stank van fabrieken, enz De klachten in voorafgaande jaren, door de Commissie ontvangen, over rook en stank, die door de locomotieven der stoomtram Zutphen—Emmerik in de stad en op het Stationsplein werden verspreid, bleven ook dit jaar niet uit en waren van zeer ernstigen aard. De Commissie richtte hierover bij herhaling een schrijven tot den directeur, waarbij zij op dezen onhoudbaren toe stand wees en tevens als hare meening te kennen gaf, dat nu meer normale tijdsomstandigheden zijn ingetreden, ook het gebruik van betere, minder rookverspreidende brand stoffen kon worden verlangd. De directeur beantwoordde deze brieven met het verzoek hem dag en uur te willen opgeven, waarop deze rook- en stankverspreiding had plaats gehad, ten einde het personeel daarop te kunnen wijzen. Hoewel door de Commissie daaraan werd voldaan, komen nog steeds klachten hierover in. De Commissie betreurt het ten zeerste, dat de directie Bijlage B. 11 van genoemde tramwegmaatschappij niet beter voldoet aan de voorwaarde tot gebruik van rookvrije brandstof, haar bij het verleenen der concessie door het gemeentebestuur opgelegd. Een bewoner der Spittaalstraat klaagde over den stank van konijnen, die op een open plaats grenzende aan zijne woning, onder het raam van zijn slaapvertrek gehouden werden. De Commissie kon bij haar onderzoek de juistheid dezer klacht niet vaststellen. De klager heeft zich later niet meer tot de Commissie gewend. d. Begraaf plaatsen. Hieromtrent valt niets mede te deelen. HOOFDSTUK IV. Volkshuisvesting. Zooals uit het vorig jaarverslag blijkt, ontving de Com missie van een bewoner der Nieuwstad eene klacht over vochtigheid in zijne woning, welke door vervuiling der dakgoten eener aangrenzende woning werd veroorzaakt. Daar door den eigenaar dier aangrenzende woning niet werd voldaan aan het verzoek der Commissie, om ver betering aan te brengen, richtte zij het verzoek tot Burge meester en Wethouders zoodanige maatregelen te nemen, dat in dezen toestand de noodige verbetering werd gebracht.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1921 | | pagina 114