Bijlage B. 8 HOOFDSTUK III. Toestand van water, bodem en lucht en hetgeen tot verbetering daarvan is verricht. a. Waterloopen, Sloote/i, enz. Door de langdurige droogte in den zomer van dit jaar, was de waterstand van den Berkel gedurende geruimen tijd zeer laag, waardoor het gedeelte dezer rivier, dat door de bebouwde kom der gemeente loopt, dikwijls stank verspreidde. b. Verzameling en afvoer van vuil mestvaaltengoten, enz). Een bewoner van de Beukerstraat klaagde bij de Com missie over den stank van eene goot, die door zijne werkplaats loopt. Bij onderzoek bleek, dat door deze goot, die zeer vervallen en verzakt was en met planken gedekt, alle huiswater der bovenverdieping werd afgevoerd. Na gehouden bespreking met den eigenaar van het perceel, werd de goot verbeterd en met steen gedekt, waardoor deze zeer gegronde klacht werd opgeheven. Gevolg gevende aan het besluit in de vergadering van 23 December 1920 genomen, werd in Januari van dit jaar, de aandacht van Burgemeester en Wethouders ge vestigd op den onhygiënischen toestand in de Kreynck- straat, zooals uitvoerig in het vorig jaarverslag gemeld. De Commissie ontving daarop in Juli van Burgemeester en Wethouders bericht, dat door het aanbrengen van een Bijlage B. 9 ondergrondsch riool, voorzien van een contróleput, in den afvoer van bloed, enz. van het perceel Barlheze No. 44 was voorzien. Tevens bleek uit dit schrijven, dat voor dit perceel eene vergunning als slachtplaats was verleend. Bewoners van eene woning aan den Weg naar Voorst, klaagden over den stank van eene mestvaalt in de onmid dellijke nabijheid hunner woning gelegen. Daar deze mestverzameling op particulier terrein lag en op voldoenden afstand van den openbaren weg verwijderd, kon de eigenaar niet tot verplaatsing of opruiming ge noodzaakt worden. Toch werd door hem eenige verbetering in den toestand gebracht. De Commissie ontving een klacht van bewoners van de le Douwesplaats over onvoldoenden afvoer van de straat- goten. Uit een ingesteld onderzoek bleek, dat een put, waardoor dit gootwater moest worden afgevoerd, bij de uitvoering eener herstelling aan de bestrating, door de straatjeugd met steenen was verstopt. Het gebrek werd hersteld, waardoor de klacht was opgeheven. Een bewoner der Halvemaanstraat, klaagde bij de Com missie over stank en vervuiling van een rioolput voor zijne woning gelegen. De klacht werd opgeheven doordat aan de afdekking van dezen rioolput, de noodige verbetering werd aangebracht. De klacht van een bewoner van de Kolenstraat over stank en verstopping van een riool, in het vorig jaar verslag behandeld, werd dit jaar herhaald. De directeur

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1921 | | pagina 113