Bijlage B. 4 De rekening over het jaar 1920 werd nagezien en voor- loopig vastgesteld in de vergadering van 31 Maart. het voordeelig saldo dezer rekening ten bedrage van f 418,32''o werd bij den gemeenteontvanger gestort. Bij schrijven van 24 Mei gaven Burgemeester en Wet houders aan de Commissie kennis, dat de rekening door hen was goedgekeurd. In 1920 werd voor gemeenterekening uitgegeven een bedrag van f 781,67'/., (bijlage IV). De raming van ontvangsten en uitgaven voor het jaar 1922, werd vastgesteld in de vergadering van 26 Mei tot een bedrag van f 1600,en met de daarbij behoorende memorie van toelichting bij het gemeentebestuur ingediend. Aan Gedeputeerde Staten van Gelderland werd een afschrift dezer raming gezonden. In het archief zijn opgenomen Verslag betreffende het Staatstoezicht op de Volks gezondheid over het jaar 1919, verslagen en mededeelingen betreffende de Volksgezondheid, het tijdschrift voor sociale hygiëne, het verslag van den toestand der gemeente Zutphen over 1920, het Groene en het Witte Kruis, Water, Bodem en Lucht, Gemeente Reiniging, Nederlandsch Tijd schrift voor Melk-hygiëne, Maandblad tegen de Verval- schingen, Tijdschrift voor Volkshuisvesting, Blatter für Volksgesundheitspflege, benevens eenige brochures en kleinere geschriften, welke alle bij de leden ter lezing werden gezonden. Bijlage B. 5 HOOFDSTUK II. Algemeene Beschouwingen. De algemeene toestand der Volksgezondheid te Zutphen factorendie op dien toestand een bijzonderen invloed hebben gehad. Omtrent den algemeenen gezondheidstoestand zijn geen bijzondere mededeelingen te doen; factoren die daarop een goeden of slechten invloed hebben gehad, zijn niet op te geven. Het aantal levend aangegevenen, behoorende tot de werkelijke bevolking der gemeente, bedroeg 441. Het totaal der overledenen (zonder de levenloos aange gevenen), behoord hebbende tot de werkelijke bevolking der gemeente bedroeg 276. Het aantal der levenloos aangegevenen, hierboven be doeld was 7. Het bevolkingscijfer was op 31 December 1921 19033. Het geboortecijfer was een weinig ongunstiger dan in het vorige jaar. Het sterftecijfer was hooger dan in het voorafgaande jaar.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1921 | | pagina 111