Bijlage B. 2 De Commissie was derhalve aan liet einde van dit verslagjaar samengesteld, zooals in bijlage I aangegeven. Een rooster aangevende het jaar van aftreding van de leden en den secretaris is als bijlage II aan dit verslag toegevoegd. Voorzitter der Commissie D Molenaar, secretaris J. C. Goldenberg. Ook dit jaar heeft de bode E. J. Haijtink zijne gewone werkzaamheden voor de Commissie verricht. De heer H. W. A. Behrens bleef belast met het twee- maandelijksch onderzoek van het water der gemeente-water- leiding, terwijl verder nog door hem een monster water scheikundig werd onderzocht. Van den inspecteur Dr. R. Piekema werd bericht ont vangen, dat hem Velp als standplaats was aangewezen tevens verzocht hij daarbij hem alle stukken betreffende besmettelijke ziekten, nu daarheen te willen zenden. De Commissaris der Koningin zond aan de Commissie een schrijven van den hoofdinspecteur voor de besmettelijke ziekten waaruit bleek, dat alle dienststukken deze afdeeling betreffende, tot den inspecteur moeten worden gericht en slechts in gevallen, waarin het oordeel van den hoofd inspecteur over genomen beslissingen van den inspecteur gewenscht wordt, de Commissie zich tot hem kan wenden. B. Huishoudelijke zaken. Er zijn in dit jaar acht vergaderingen gehouden. Deze hadden plaats ten gemeentehuize op 27 Januari, 24 Februari, 31 Maart, 28 April, 26 Mei, 28 Juli, 27 October en 22 Bijlage B. 3 December. In de vergadering van 24 Februari is liet jaarverslag over 1920 behandeld en vastgesteld. Exemplaren van dit verslag zijn gezonden aan Z. E. den Minister van Arbeid, den Commissaris der Koningin in de provincie, het gemeentebestuur van Zutphen, den Gezondheidsraad, de inspecteurs der Volksgezondheid, het Centraal Bureau voor de Statistiek, den Directeur van het Centraal Labora torium ten behoeve van het Staatstoezicht op de Volks gezondheid, alle gezondheidscommissiën, eenige instellingen en vereenigingen en aan enkele belangstellenden. Het op 11 en 12 November 1921 te Arnhem gehouden 26e Congres voor openbare gezondheidsregeling, werd door den voorzitter, den secretaris en het lid Dr. J. Oudenampsen bijgewoond. De volgende onderwerpen kwamen in behandeling 1. „Het dooden van ongedierte". Praeadviseurs de heeren Dr. H. G. Ringeling en Arts L. K. Wolff. 2. „De propaganda voor doelmatige voeding in de Vereenigde Staten van Noord-Amerika". Voordracht door Prof. Dr. E. C. van Leersum. 3. „Behandeling der motie in zake de handhaving der Gezondheidscommissies". Over het op dit congres behandelde, werd in de ver gadering van 22 December verslag uitgebracht. De raming van ontvangsten en uitgaven voor het jaar 1921 was vastgesteld op een totaal van f 1600,— daar van kwam ten laste der gemeente een bedrag van f 1200, (bijlage III).

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1921 | | pagina 110