/asr Bijlage B. 4 Alle vergaderingen hadden plaats ten gemeentehuize de gewone vergaderingen op 29 Januari, 26 Februari, 25 Maart, 29 April, 27 Mei, 24 Juni, 29 Juli, 30 September, 28 October en 23 December en de openbare vergadering op 27 Februari. In de vergadering van 27 Februari werd het verslag van de bevindingen en handelingen der Commissie over het jaar 1919 vastgesteld. Exemplaren hiervan werden gezonden aan Z. E den Minister van Binnenlandsche Zaken, den Commissaris der Koningin in Gelderland, het gemeente bestuur van Zutphen, den Floofdinspecteur en de Inspec teurs der Volksgezondheid, den Centralen Gezondheidsraad, het Centraal Bureau voor de Statistiek, den Directeur van het Centraal Laboratorium ten behoeve van het Staats toezicht op de Volksgezondheid, alle Gezondheidscommis- sieën, eenige instellingen en vereenigingen en aan enkele belangstellenden. Het 25e Congres voor openbare gezondheidsregeling, op 19 en 20 Augustus 1920 te 's Gravenhage gehouden, werd door de heeren D. Molenaar en C. Bijl als afge vaardigden der Commissie bijgewoond. De volgende onderwerpen kwamen in behandeling 1. De instelling van Gezondheidsdiensten, praeadviseurs de heeren Dr. G. H. Ringeling en Dr. H. Aldershoff. 2. De bestrijding van geslachtsziekten, praeadviseurs de heeren Prof. Dr. S. Mendes da Costa en W. F. Veld huizen, arts. Door beide afgevaardigden werd in de vergadering van 28 October een uitvoerig verslag van het behandelde uitgebracht. Bijlage B. 5 Voor het jaar 1920 was de raming van ontvangsten en uitgaven vastgesteld op een totaal bedrag van f 1600; daarvan kwam ten laste der gemeente een bedrag van f 1200 (bijlage III). In de vergadering van 25 Maart werd de rekening over het jaar 1919 nagezien en voorloopig vastgesteld. Het voordeelig saldo dezer rekening ten bedrage van f 567,25 werd bij den gemeente-ontvanger gestort. Burgemeester en Wethouders gaven bij schrijven van 10 Mei aan de Commissie kennis, dat de rekening door hen was goedgekeurd. Aan den Hoofdinspecteur werd een afschrift der goedgekeurde rekening gezonden. In 1919 werd voor gemeenterekening uitgegeven een bedrag van f 632,75 (bijlage IV). In de vergadering van 27 AAei werd de raming van ontvangsten en uitgaven voor het jaar 1921 vastgesteld tot een bedrag van f 1600,— en werd deze daarna met de daaibij behoorende memorie van toelichting bij het gemeentebestuur ingediend afschriften daarvan werden gezonden aan Gedeputeerde Staten van Gelderland en aan den Hoofdinspecteur. In het archief zijn opgenomen Algemeen Verslag van hetgeen met betrekking tot ver betering der Volkshuisvesting in de gemeenten is verricht in 1915, het verslag van het Centraal Laboratorium ten behoeve van het Staatstoezicht op de Volksgezondheid over 1919, het verslag van het Centraal Laboratorium ten behoeve van het Staatstoezicht op de Volksgezondheid over de jaren 1910—1920, Verslag der Malariacommissie over 1919, het verslag van den toestand der gemeente

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1920 | | pagina 94