Bijlage B. 2 leden en den secretaris is als bijlage II aan dit verslag toegevoegd. Voorzitter der Commissie D. Molenaar, secretaris J. C. Goldenberg. De bode E. J. Haytink heeft ook in dit jaar zijne ge wone werkzaamheden voor de Commissie verricht. De heer H. W. A. Behrens bleef belast met het twee- maandelijksch onderzoek van het water der gemeente- waterleiding. In opdracht der Commissie werd in dit jaar verder geen water door hem onderzocht. Op verzoek van den Minister van Arbeid deelden Gedeputeerde Staten d.d. 9 December 1920 aan de Com missie mede, dat het bureau van den Hoofdinspecteur van de Volksgezondheid voor de Volkshuisvesting, den heer H. van der Kaa, is gevestigd te 's-Gravenhage, ten Hovestraat 49. Ter voldoening aan een schrijven van den Minister van Arbeid deelden Gedeputeerde Staten aan de Commissie mede, dat bij Kon. Besl. van 23 Mei 1920 is benoemd tot hoofdinspecteur, belast met het toezicht op de naleving van de Vleeschkcuringswet met den persoonlijken titel van Hoofdinspecteur van de Volksgezondheid, de heer Dr. H. C. L. E. Berger ter standplaats 's Gravenhage. Aan de bij Kon. Besl. van 23 Juni 1920 met ingang van 1 Juni benoemde inspecteurs belast met het toezicht op de na leving van de Vleeschkeuringswet, de heer Dr. F. O. Zwart voor de provinciën Noord-Holland, Utrecht en Gelderland ten westen van den ljsssel en ten noorden van den Rijn werd als standplaats Utrecht en aan den heer E. A. J. E. Quaedvlieg voor de provinciën Noord-Brabant, Limburg Bijlage B. 3 en Gelderland ten zuiden van den IJssel en den Rijn als standplaats 's Hertogenbosch aangewezen. Bij kennisgeving van Gedeputeerde Staten van Gelder land van 22 September, werd de aandacht der Commissie er op gevestigd, dat ingevolge Kon. Besluit van 11 Augustus 1920 (Stbl. N°. 696) de Gezondheidswet (Staats blad 1919 N°. 784) en het Kon. Besluit van 19 Februari 1920 (Staatsblad N°. 83) inwerking traden op 1 Septem ber 1920. Ook ontving de Commisse van Gedeputeerde Staten van Gelderland dato 12 October bericht, dat bij Kon. Besluit van 27 September 1920 N°. 38, aan den Inspecteur van het Staatstoezicht op de Volksgezondheid, welke in het bijzonder belast is met de taak der bestrijding van de tuberculose, met den persoonlijken titel van Hoofdinspecteur, den heer R. N. M. Eykel, als ambtsgebied is aangewezen de provinciën Noord-Brabant, Gelderland en Limburg, ter standplaats Nijmegen. Voorts werd nog onder de aandacht der Commissie gebracht dat de bemoeiing met de vereenigingen tot be strijding der tuberculose en met de sanatoria voor tuber culoselijders in het vervolg niet meer behooren tot de taak van de Nederlandsche Centrale Vereeniging tot bestrijding van de tuberculose, maar tot die van voormelden Inspecteur, voor zijn ambtsgebied. B. Huishoudelijke Zaken. In dit jaar zijn gehouden 10 gewone vergaderingen en eene openbare vergadering.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1920 | | pagina 93