^?2_ Bijlage A. 2 2. Voorschriften door den Ge meenteraad vastgesteld betreffende de eischen, waaraan moet worden voldaan bij het geheel of voor een gedeelte vernieuwen van woningen. In de raadsvergadering van 1 November 1920 deelde de Voor zitter mede dat een circulaire van den Minister van Arbeid dd. 30 Juli 1920 no. 13251, afd. Volksgezond heid was ontvangen, waarin ver scheidene voorschriften (bij wijze van subsidievoorwaarden) met be trekking tot den bouw van arbeiders woningen zijn opgenomen. Ge- wenscht wordt een verdiepings hoogte van 2.70 M., terwijl de bouwverordening 2.80 M. voor schrijft. Op de bovenverdieping wordt voor die hoogte volgens de verordening 2.60 M. vereischt, ter wijl de ministeriëele circulaire 2.40 M. aanhoudt. Aangezien de bouw verordening geen dispensatie toe laat, stelden Burgemeester en Wet houders voor te besluiten, dat voor woningen met rijkssteun gebouwd, met de genoemde afmetingen van 2.70 M. en 2.40 M. genoegen zal worden genomen. Dien overeen komstig werd besloten. Zie vermelding „Schoonheids paragraaf" op vorige bladzijde. Bijlage A. 3 3. Voorschriften door den Ge meenteraad vastgesteld betreffende de eischen, waaraan moet worden voldaan met betrekking tot bestaan de, niet onder 2 begrepen woningen. 4. Voorschriften door den ge meenteraad vastgesteld nopens be hoorlijke bewoning; zuivering van ongedierte, afscheiding van slaap plaatsen en overbevolking. 5. Toepassing van art. 8 der Woningwet. Kwam niet voor. Kwam niet voor. Kwam niet voor. HOOFDSTUK II. Verbetering van Woningen; Overbevolking. 6. Toepassing van art. 12 der Woningwet. 7. Toepassing van art. 16 der Woningwet. 8. Aanschrijvingen tot verbete ring van woningen, met opgave van het aantal aanschrijvingen en van het aantal gevallen, waarin de bewoning ingevolge de aanschrij ving werd gestaakt. 9. Aanschrijvingen ter zake van overbevolking. 10. Toepassing van art. 17, l3t8 lid, der Woningwet. Kwam niet voor. Kwam niet voor. Kwam niet voor. Kwam niet voor. Kwam niet voor.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1920 | | pagina 88