138 De naweiden werden pubiiek verpacht voor hooge prijzen, varieërende van f 90,— tot f 160,per H.A. Tuinbouw. Het jaar 1920 was over het algemeen gunstig voor den tuinbouw, vooral wat betreft de hoeveelheid ver bouwde gewassen. De prijzen der bak- en kasgroenten waren hoog. De vollegrondsch groenten waren dezen zomer lager in prijs dan den vorigen zomer. De oorzaak lag hoofdzakelijk hierin, dat op de veiling weinig voor het buitenland werd verkocht. De koolsoorten waren lager in prijs dan het vorige jaar. Vruchtenteelt. De teelt van appels en peren was dit jaar zeer slecht. Dientengevolge waren de prijzen zeer hoog. De peren werden verkocht voor f 12,tot f 18, per H L. en de appels voor f 14,— tot f 20,—. Kweekerij en vruchtboomen. De kweekerijen waren dit jaar zeer goed. De prijzen der pot- en sierplanten, de heestergewassen, jonge boomen en de losse bloemen uit de bloemisterijen waren hoog. De vruchtboomen hadden dit jaar weinig van ziekten of ongedierte te lijden. De oogst was echter zeer gering. 139 Houtteelt. De houtteelt was dit jaar goed De prijzen waren echter aanmerkelijk lager dan in het vorig jaar. Ontginningen. Daar er geen woeste gronden aanwezig waren, hadden ontginningen niet plaats. Wel werden door omscheuring en afgraving van hooge weiden lage weilanden verbeterd. Na bemesting en inzaaiïng werden ze weer voor weiland geschikt gemaakt. De uitkomsten daarvan waren zeer gunstig en brachten ongeveer f 300,per H.A. op. Opmerkingen aangaande Pluimgedierte. Door den vrijen handel in voederartikelen voor het pluimgedierte werden er in het voorjaar veel kippen aangefokt. Er werden door de groote opruiming van slachtkippen in de voorafgaande jaren weinig kippen ter markt aangevoerd. Leggende kippen waren zeer hoog in prijs. De eieren werden tegen hooge prijzen verkocht. De prijzen varieerden van 20 a 26 ct. per stuk, doch liepen in December terug tot 15 a 17 ct. per stuk.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1920 | | pagina 71