136 Suikerbieten. Suikerbieten voor fabrieken worden hier niet ver bouwd, alleen voederbieten. Mangelwortels. Er werd dit jaar een grooter aantal H.A. met mangel wortels en veevoederbieten verbouwd dan in 't vorig jaar en wel 38.01 N.A. De opbrengst was goed. De verbouwde soorten waren roode- en gele Eikendorfer, golden Tanhard, jaapjespeen, groene en roodkop. Als 2e gewas werden de mangelwortels en voeder bieten zeer weinig geteeld. Koolrapen. (Hoofdgewas en 2e gewas). De beteelde oppervlakte van het 2e gewas bedroeg 12 H.A. waarvan 8 H.A. gele, die hoofdzakelijk voor menschelijk voedsel dienen, de andere 4 H.A. met witte, meer voor veevoeder. Wortels of Paardenpeen. De wortels werden hier voornamelijk verbouwd voor menschelijk voedsel, vooral de lange roode; voor veevoeder echter meer de Flakkeesche- en Diepensche wortel. De opbrengst en de kwaliteit waren dit jaar goed. De verbouwde oppervlakte bedroeg 4.50 H.A. 137 Zomer- en Stoppelknollen. In deze gemeente werden alleen stoppelknollen ge teeld voor veevoeder. De opbrengst was zeer goed. Wikken. Wikken werden dit jaar niet geteeld. Serradella, Lupinen en Cichorei. Serradella en Lupinen werden niet geteeld. Cichorei en Brusselsch witlof werden alleen verbouwd om het lof der wortels ais groente te gebruiken. Groen gemaaide klaver. (Klaverhooi, le en 2e snede.) Van de groen gemaaide klaver was de le snede goed; de 2e beneden het middelmatige. Van het klaverhooi was de le snede goed, de 2e beneden het middelmatige. De beteelde oppervlakte bedroeg 3.30 H.A. Van de Luzerneklaver was de le snede zeer goed. De beteelde oppervlakte bedroeg 10 50 H.A. Wei- en hooilanden. De wei- en hooilanden waren dit jaar over het alge meen zeer goed, vooral de middelmatige- en lage gronden. De opbrengst van het hooi der middelmatige en lage hooilanden was zeer goed en bedroeg van de le snede 5000 K.O. per H.A. De prijzen waren vrij hoog.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1920 | | pagina 70