134 Rogge. Dit jaar werd aanmerkelijk minder rogge verbouwd dan in het vorige jaar. Het gewas was over het alge meen vrij goed. Door den hoogen waterstand ging de rogge van enkele akkers verloren. De opbrengst aan zaad bedroeg gemiddeld 25 H.L. per H.A. voor de winterrogge en ook voor de zomer- rogge. De geteelde soorten waren hoofdzakelijk Pet- küser voor de zandgronden en Zeeuwsche en Gulicker- rogge voor de kleigronden. De kwaliteit en opbrengst waren vrij goed, legering had niet noemenswaardig plaats en zij was behoudens enkele uitzonderingen vrij van onkruid. Haver. Het aantal H.A. beteeld met haver bedroeg dit jaar 43.48. Van gemeentewege werd ook dit jaar 5 H.A. met haver bezaaid. Deze haver werd publiek verkocht. De prijzen waren lager dan in 't vorige jaar. De opbrengst en kwaliteit waren over 't algemeen vrij goed. Tengevolge van de droogte in de maand Juni, was het stroo van de haver kort gebleven. Er ging tamelijk veel haver verloren door den hoogen waterstand. De verbouwde soorten waren Probsteijer-, Zege- en Goudenregenhaver. Invoer van Enterzaaizaad had ook dit jaar nog niet plaats. Boekweit. Er werd dit jaar geen boekweit verbouwd. 135 Bootten. Slechts 1.16 H.A. werd met paarden- en duiven- boonen beteeld. Deze boonen werden voor veevoeder bestemd. De opbrengst was lager dan in 1919 en bedroeg gemiddeld 25 H.L. per H.A. Erwten. De beteelde oppervlakte met erwten, die droog geoogst worden, was slechts 0.50 H.A.de opbrengst was 10 H.L. Het gewas was middelmatig. Stamboonen. (Om droog te worden geoogst). De beteelde oppervlakte bedroeg 3.60 H.A. De opbrengst hiervan bedroeg gemiddeld 20 H.L. per H.A. Het gewas was niet meer dan middelmatig. Aardappelen. De verbouwde oppervlakte bedroeg dit jaar 97.86 H.A., waarvan 30 H.A. met vroege aardappelen bepoot was. De opbrengst was over 't algemeen lager dan in 1919 en bedroeg 250 H.L. van de late, en 200 H.L. van de vroege soorten. De kwaliteit der aardappelen was goed. In enkele soorten kwam nog al dc bekende aardappelziekte voor, die aanmerkelijke schade aanrichtte. De prijzen voor consumptieaardappelen varieerden van 6—8 gulden.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1920 | | pagina 69