120 De meeste dezer ondersteuningen bleken bij het eindigen van dien termijn niet meer noodig te zijn, enkele die nog we! noodig waren, werden nog ge durende eenigen tijd uitgekeerd. Het aantal aanvragen om ondersteuning dat in dit jaar inkwam, bedroeg ongeveer tachtig. In gevallen, waar na ingesteld onderzoek hulp noodig bleek, trad het Burgerlijk Armbestuur aanvullend op. De meeste verzoeken kwamen in van. personen tot geen kerkgenootschap behoorende of daardoor om de een of andere reden, niet of niet voldoende ondersteund. Van de Ned. Herv. Diaconie werden ingaande 1 April overgenomen twee bestedelingen te Eerbeek, waarvan de kosten, na de instelling van het Burger lijk Armbestuur, naar hare meening niet meer ten laste van de Diaconie behoorden te komen. De uitgaven hiervoor bedroegen f 255,62. Het aantal doortrekkende personen dat zich om reisgeld en onderstand aanmeldde, was in den beginne bizonder groot. Door slechts hulp te verleenen waar die noodzakelijk bleek, of verwijdering uit de gemeente in overleg met de politie wenschelijk werd geacht, is veel verbetering verkregen. Het bedrag aan reiskosten uitgegeven bedroeg f 78,dat voor onderstand f 27, Ook werden aan het Burgerlijk Armbestuur ter beoordeeling gezonden, de aanvragen om kostelooze opname in het Ziekenhuis. Hoewel alleen aan be- hoeftigen kostelooze opname wordt toegestaan, bleken velen die daartoe niet behoorden, zich wel daartoe te willen rekenen. Hierin komt langzamerhand verbetering, doordat niet behoeftigen een gedeelte der kosten in 121 verband met hunne inkomsten bijbetalen. Het daarvoor in dit jaar betaalde bedrag was f 700, In het laatst van het jaar nam het Burgerlijk Arm bestuur na gehouden overleg met Burgemeester en Wethouders, ook op zich het verleenen van steun aan werkloozen, die niet bij een bond aangesloten zijn en van uitgetrokken personen. Deze steun was slechts voldoende om in het allernoodigste te voorzien en vorderde een bedrag van f 154,50. Het totaal der uitgaven in dit jaar bedroeg f 4422,95; behalve de hier bovengenoemde bedragen werd aan huishuur en vergoeding in de kosten van inwoning uitgegeven f 1045,40, zoodat de kosten van alle overige ondersteuningen f 1793,18 hebben bedragen. Burgerweeshuis. In het college van provisoren is in 1920 geen verandering gekomen, zoodat dit op 31 December 1920 bestond uit de heer O. Lijsen, president. E. J. Volkersz, secretaris. W. J. Schillemans. L. Albers. Rentmeester-weesvader was de heer G. J. Kobus en weesmoeder diens echtgenoote P. Kobu s Leopold. Het toezicht over de landerijen en bosschcn bleef opgedragen aan J. W a I g e m o e d. De geneeskundige diensten werden verricht door den arts. J. L. Siemens.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1920 | | pagina 62