106 (Warnsveld) in Ned. taal en lezen; door D. Eskes (Eefde) in teekenendoor G. W. Ormel (Zutphen) in aardrijksk. en paedagogiek door W. F. van R a a ij (Voorst) in teekenen en kennis der natuur; door A. de Zeeuw (Zutphen) in vad. gesch. en wiskunde door N. de Regt (Vorden) in zang; door J. de Zeeuw (Zutphen) in vad. gesch. en Bijb. Gesch.; door .L. van Koever inge (Dieren) in rekenen en meetkunde; door J. G. Kohier (Zutphen) in aardr.; door K. G. Rouwen horst (Vorden) in Ned taal, lezen en rekenen; door P. Oranje (Zutphen) in Bijbelkennis. De lessen worden gegeven in de school aan het Oude Wand, hoofd de heer De Zeeuw. 3 vrouw, leerl.voor de nutt. Handw. uit de 3e klasse 1 vrouwelijke. Subsidiën of bijdragen voor de opleiding zijn niet verleend. IV. Scholen volgens de wet tot regeling van liet middelbaar onderwijs. Geslaagd in 1020: Ten opzichte der burgeravondschool en der hoogere burgerschool verwijzen wij naar het hierachter gevoegd verslag (bijlage D) der commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs. Van het rijk werd ten behoeve der hoogere burger school een subsidie van f 10000,ontvangen. Het schoolgeld bracht op 107 Op de burgeravondschool f 308,— Op de hoogere burgerschool - 8475, Op de teekenschool - 228, Totaal f 9011, Het totaal der uitgaven bedroeg f 109015,15\ Bij Kon. Besl. dd. 20 April 1918, No. 107, werd op verzoek van den Gemeenteraad aan deze gemeente tot 1 September 1924 ontheffing verleend van de ver plichting tot het oprichten eener burgerdagschool Ten opzichte der van wege de Geldersche Vereeni- ging voor Kunstnijverheid opgerichte ambachtsschool en industrieschool voor meisjes, alsmede de gemeente lijke teekenschool verwijzen wij naar de hierachter gevoegde verslagen (Bijlagen I en D.) Rijkslandbouwwinterschool. Ten opzichte van deze school verwijzen wij naar het hierachter gevoegd verslag (Bijlage J.) Scholen voor de zeevaart, gestichten voor doof stommen en blinden zijn in de gemeente niet aanwezig. V. Verdere scholen van bizonderen aard en strekking. Zangschool. Volkszangschoolin 1852 door „het Nut" opgericht. Directeur de lieer G. J. A. N ij e n h u i s. Gedurende den cursus 1919—1920 werd deze school bezocht door 120 leerlingen (52 jongens en 68 meisjes).

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1920 | | pagina 55