88 Gebouwen. In het Gasthuis, het Ziekenhuis en op het Groot- Graffel werden de gebouwen onderhouden en de noodige herstellingen uitgevoerd. In het laatste gesticht werd een aparte houtwol- waschgelegenheid aangebouwd bij het bestaande wasscherijlokaal en werd het geheele gesticht voor licht en kracht aangesloten bij het provinciale elec- trische net. Met de bedoeling een gelegenheid te maken tot logies van vrouwelijk verplegend personeel, werd aan gekocht een perceel aan den Stationsweg alhier, welk huis later werd verkocht aan de Nederlandsche Spoor wegen, omdat de gelegenheid kwam tot aankoop van twee huizen, gelegen aan het Stationsplein alhier, grenzende aan de gestichtsterreinen. Boerenerven en Landerijen. De boerenwoningen werden alle in goeden staat onderhouden en aan de bouw- en weilanden, bosschen en akkerhout de noodige zorg besteed. De in 1919 ontgonnen Gofferijc onder Voorst is met haver, gras- en klaverzaad bezaaid en tot weiland aangelegd. Een aanvang is gemaakt met het ontginnen van de Kleine Does, eveneens in Voorst gelegen. Een singel aan de weilanden voor den Ankersmit onder Voorst is beplant met larixen. Aan den weg achter Vriezekolk onder Harfsen is een strook grond omgezet en beplant met eiken heesters en elshout. Aan het achterste heideveld 89 op Hilverdink onder Vorden is een singel woeste grond omgezet en beplant met eiken heesters en larixen. Beide zijden van den weg voor het nieuwe bosch onder Vorden zijn beplant met larixen. Langs den straatweg aan den Steenkamp te Wichmond zijn peppels en een nieuwe doornenheg geplant en in de weide het Weerkampslag onder Steenderen zijn peppels geplant. Door patiënten en arbeiders is een akkerheg op Baltink, Lentinkbrake en achter Hulshof onder Almen omgezet, de grond gelijk gemaakt en voor bouwland aangelegd. Verder is op het erve Hilverdink een nieuwe brug gelegd en in de waterleiding bij Kleine Does onder Voorst een duiker. Badhuis. Gedurende 1920 werden 20045 baden genomen, 12885 door mannen en 7160 door vrouwen. c. Geneeskundige dienst bij armen, verpleegd in hunne woningen Deze dienst werd in 1920 waargenomen door de volgende geneesheeren, E. Tielenius Kruythoff en Dr. E. J. W. H o I I e m a n. De bezoldiging be droeg f 800,—f 1000,— per jaar. Bovendien zijn er nog twee gemeente-geneesheeren met een adjunct- voor den heel- en verloskundigen dienst, waarvan de een belast is met dien dienst in de stad en de andere met den adjunct met dien in het ziekenhuis. Gemeente-artsen belast met den heel- en

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1920 | | pagina 46