78 leden schade tengevolge van den hoogen waterstand weder in goeden toestand verkeeren. Dijken en Waterkeeringen. De dijken en waterkeeringen verkeeren over 't alge meen in goeden toestand. Tengevolge van den buitengewonen hoogen water stand in de maand Januari, had de Vliegendijk het zwaar te verantwoorden. Aan de oostzijde van den dijk waren op verschillende plaatsen de taluds be schadigd en gedeeltelijk weggeslagen. Toen het water gezakt was, werd terstond met de herstelling begonnen. De uitgeslagen taluds werden met grond aangevuld, en daarna van rijsbeslag met puinbedekking voorzien; later werd daarover een laag vette grond gebracht, en werden zij gedeeltelijk met graszoden bekleed, en met graszaadingezaaid. Ook de zomerdijk over den Marsch, langs de Pol weiden en Beugelwaard was op enkele plaatsen be schadigd en waren de taluds uitgespoeld. De beschadigde gedeelten werden opnieuw met kleigrond aangevuld, en met graszoden afgedekt en vastgeklopt. Verder werden nog denoodige herstellingen en verbeteringen aangebracht aan de zomerkaden langs de Rijswaard, op het „Helbergen", langs het lijnpad en langs de Berkel. De onderhoudskosten hebben in totaal f 1081,00^2 bedragen. 79 Algemeene Begraafplaats. Het plantsoen op de begraafplaats werd naar be- hooren onderhouden. Van de gelegenheid tot het bij de gemeente in voortdurend onderhoud geven van graven, werd als volgt gebruik gemaakt Bij besluit van Burgemeester en Wethouders van 19 Mei 1920 werd het graf No. 448 le klasse in onderhoud genomen voor f 4,per jaar. Bij besluit van Burgemeester en Wethouders d.d. 15 Juni 1920, werd het graf No. 127 2e klasse in onderhoud genomen voor f 2,50 per jaar. Brandwezen. Nog kan vermeld worden, dat ten dienste van de Brandweer bij besluit van Burgemeester en Wethouders d.d. 2 December 1920 twee nortonputten in de Hoven zijn aangebracht, één in de Oekensche beek en één in de beek tegenover het perceel Weg n. Voorst 108. Verder wordt vet wezen naar het verslag van de Brandweer dat als bijlage S hierachter is gevoegd. Werkliedenreglement. Bij raadsbesluit d d. 6 September 1920 werd art. 42 van bovengenoemd reglement gewijzigd en als volgt vastgesteld „De werklieden mogen zonder vergunning van de hoofden der betrokken diensten geen loonarbeid voor

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1920 | | pagina 41