74 De hoogste stand werd waargenomen op 20 Januari en bedroeg 8.72 M. -j- N.A.P., de middelbare rivier stand voor Zutplien is 4,56 -)- N.A.P., terwijl de laagste stand op 22 December bedroeg 2.64 -j- N.A.P. De toestand van de beschoeiing aan de Noordzijde van de Noorderhaven is nog steeds zeer slecht en eischt noodzakelijk herstelling. In het jaar 1920 werd gedurende 47 dagen, dat de natuurlijke loozing van de binnengracht wegens hoog buitenwater was gestremd, de binnengracht met de daarvoor bestemde bemalingsinrichting, staande in den tuin van het gymnasium, bemalen. De gracht om de Algemeene Begraafplaats werd gedeeltelijk uitgediept. Kaden en Loskraan. Het onderhoud van de verschillende kaden met bijbehoorenderemmingswerken en de daarbij behoorende ijzeren trappen werden zoo goed zulks mogelijk was onderhouden. De toestand van de remmingswerken is echter van dien aard dat het noodig geworden is deze in het volgend dienstjaar eens grondig te herstellen. Tevens is noodig gebleken, dat er twee ijzeren trappen bij worden geplaatst. Kribben. De kribwerken langs den IJssel ondergingen over een lengte van 140 M1. de noodige herstellingen en versterkingen. Langs de weide het Kerkhof op den Marscli werd 75 over een lengte van 60 M. geheel nieuw kribwerk gemaakt. De 5 kopkribben aan de voorzijde werden voorzien van eene nieuwe stevige palenrij, en daarna met steenpuin aangevuld en versterkt. Langs de oevers van de Polbeek werden de noodige herstellingen en versterkingen van kribwerk door puin- bestorting aangebracht. Tengevolge van de in het vorige jaar uitgevoerde baggerwerken in de Helbergerbeek en 't Havenkanaal werden de oevers vooral aan de zijde van de weide het „Helbergen" over een lengte van 225 M. aanmer kelijk beschadigd en ontgrond, waardoor gevaar voor het vee ontstond. De daarlangs staande peppelenboomen dreigden om te waaien Ter voorkoming van een en ander werd reeds het vorige jaar een strook grond langs de beek afgerasterd. Tijdens den lagen waterstand in October en November bleek dat uitstel der oevervoorziening groote nadeelige gevolgen konden veroorzakendaarmede werd dan ook dadelijk een aanvang gemaakt. Met pakwerk van rijshout werd het talud onder profiel gebracht, daarna van rijsbeslag voorzien, en verder op het pakwerk steenpuinbedek- king aangebracht. Voor bovengenoemde krib- en beslagwerken werden 4000 bossen kribhout, 2800 kribpalen, 2800 tuinlatten en 400 M'. steenpuin aangevoerd. De overige krib- en beslagwerken verkeeren over 't algemeen in goeden toestand. De onderhoudskosten, die der vernieuwingen, met inbegrip van aankoop en verwerken van steenpuin en 't maken van kribpalen hebben f 2752,52 bedragen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1920 | | pagina 39