68 2. De weg naar Tonden van den straatweg naar Apeldoorn tot aan de brug over de Voorston- densche beek; 3. De weg over Berg en Daal; 4. De Melkweg naar de Ossenwaarden; 5. De weg over den Smeerkamp, en voetpad naar Tonden tot aan den vonder over de Voorston- densche beek; 6. De wegen naar de Kijfsdijken; 7. De wegen over het Erve den Brink; 8. De landweg langs den Vliegendijk; 9. Het lijnpad langs den ljssel; 10. De weg over het „Helbergen"; 11. Het Omloopstraatje; 12. De wegen over de voormalige Lunette Wambuis; 13. De wegen over de voormalige Linie van Hooff; 14. De weg naar den Galileënkamp. Bovengenoemde wegen werden zoo goed mogelijk onderhouden. De weg over een gedeelte van de Linie van Hooff, het „Helbergen", een gedeelte van het Lijnpad en Melkweg naar de Ossenwaarden was op enkele plaatsen tengevolge van den hoogen waterstand weggedreven. De beschadigde gedeelten werden met kleigrond aange vuld en verder met steenpuin en sintels verhard. Hiervoor waren noodig 50 M3. kleigrond en 40 M3. steenpuin en sintels. Het onderhoud van de overige wegen bestond in het opronden, het geregeld slechten en aanvullen van de wagensporen, en het verharden met puin en sintels. In het geheel is hiervoor aangevoerd en verwerkt 30 M3 69 geklopte, 50 M3 gewone steenpuin en 230 M3 sintels. De steenpuin werd verkregen door aankoop en van de stortplaats; de sintels van de gasfabriek en water leiding. De onderhoudskosten hebben bedragen f 1958,751j2. Waterleidingen, Beken, Sluizen en Stuwen. Waterleidingen en Beken. De Berkel binnen de stad werd naar behooren schoongehouden en zooveel mogelijk doorgespuid. De waterleidingen en beken in onderhoud bij den dienst Landerijen, zijn de volgende De Oude ljssel, de Hoendernesterbeek, de Voor- stondensche beek, de Polbeek, de Heibergerbeek, de Onderlaatsche laak of Warkensche beek, de Vierakker- sche beek', de laak over den Marsch, die over de Uiterwaarden, alsmede laken en uitwateringen buiten de voormalige Lare-, Spittaal- en Nieuwstadspoort en die op den Overmarsch. Zij verkeeren over 't algemeen in vrij goeden toestand. Een gedeelte van de Polbeek, de Voorstondensche- en de Vierakkersche beek, de laken door de Koppelen, de Zwartinkhorst en de Tiggelkuilcn, die over de Marsch, de Uiterwaarden en den Overmarsch wer den te zamen over een lengte van 4900 M. uitgediept, de kanten afgeboord en zoo noodig verbreed de taluds met blokzoden opgezet, op enkele plaatsen met kribwerk versterkt, en onder profiel gebracht. De overige beken en waterleidingen werden voor

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1920 | | pagina 36