62 en uithangborden, het plaatsen van een steiger of schutting en het plaatsen van schuren 6 aanvragen voor bewoningverklaring 2 aanvragen voor vergunning, tot het maken van een beerput in de openbare straat, werden geweigerd, omreden op eigen terrein voldoende ruimte was. Onder de geheel nieuwe gebouwen zijn begrepen het koelhuis voor de Ned. Coöp. Zuivelverkoop-cen- trale, een fabriek voor de N.V. O. Dikkers en Co., op het opgespoten terrein aan het Coenenspark, een pakhuis aan de Havenstraat van de firma Reesink Co. en 44 middenstandswoningen aan den Deventerweg van de bouwvereeniging „Deventerweg". Gedurende het dienstjaar 1920 kwamen er 5 klachten in vanwege brandgevaarlijke toestanden van een schoor steen; na ingesteld onderzoek werd de betrokken eigenaar of beheerder aangeschreven en werd de toe stand telkenmale tot genoegen hersteld. Verder werden 3 klachten ingediend betreffende hinder van een vuil- waterafvoer of stank; na onderzoek en aanschrijven zijn de oorzaken weggenomen. In November werd ge constateerd, dat een perceel in de Barlheze wegens bouwvalligheid gevaar opleverde voor het verkeer op de openbare straat. Na aanschrijving heeft de eigenaar het bouwvallige laten herstellen, zoodat het gevaar voor de passage was geweken. Krachtens Art. 48 der bouwverordening zijn ver schillende eigenaren van perceelen bij het einde van het dienstjaar aangeschreven om hunne vuilwater- afvoer op de openbare straat te verbeteren. 63 Aan de gemeente werd terugbetaald voor het ver richten van diverse werkzaamheden, waaronder beer put- en rioolaansluitingen in den openbaren weg, ten koste van derden gemaakt, f 1489,04, door de drie tramwegmaatschappijen aan retributie (waaronder de noodige herstellingen aan straten) f 238,06, terwijl aan recht voor tijdelijk straatgebruik werd geïnd een be drag van f 455,66. Pompen. Waar noodig werden deze hersteld en opnieuw geverfd. Er zijn 15 openbare pompen, geplaatst als volgt: 1 in de Waterstraat 1 in de Kuiperstraat 1 op de Houtmarkt 2 op de Groenmarkt 1 op de Zaadmarkt 1 in de Vaaltstraat 1 in de Broederenkerkstraat 1 in de Heukerstraat 1 in de Bakkerstraat 1 in de Kreynckstraat 1 op de Nieuwstad 2 in de Laarstraat 1 in de Schoolstraat in de Hoven. Verder zijn nog aanwezig 5 standpijpen op de waterleiding, te weten 2 in de Laarstraat 1 op het Vischpoortplein

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1920 | | pagina 33