56 kamer, veel schade heeft geleden en het gebouw inwendig zeer veel geleden heeft van brand en water schade. Met de voorbereidende werkzaamheden voor het herstellen van den toren en Wijnhuis, bestaande uit het doen van opmetingen en het teekenen van het te restaureeren gebouw, is de architect, S. de Clercq uit den Haag, gereedgekomen. De bliksemafleiders op de twee andere torens werden eenmaal beproefd en in orde bevonden. Gebouwen, bestemd voor openbaar onderwijs. Deze zijn de volgende 1. Bewaarschool aan den Paarden wal 2. de bewaarschool in de Hoven met woning voor het hoofd 3. School (voormalig A),waarin ook ondergebracht is de Handelsschool, hoek Lombardsteeg en Oude Wand; 4. School A/B/C, aan de Gasthuisstraat; 5. D, aan de Waterstraat 6. E, in de Polsbroek 7. F, in de Hoven; 8. G, aan den Tadamasingel 9. H, aan den Louisesingel 10. I, aan de David-Evekinkstraat 11. de gymnastiekschool aan het Broederenkerkplein 12. de lokalen van de rijksnormaallessen bovenschool D in de Waterstraat 13. de Hoogere Burgerschool met conciërgewoning aan de Waterstraat 14. het gymnasium met de daarbij behoorende clavigers woning aan het 's-Gravenhof 57 De verschillende schoollokalen verkeeren in goeden toestand. Volgens besluit van Burgemeester en Wethouders d.d. 4 Augustus 1920 werden 2 leskolalen van School A geschikt gemaakt voor handelsonderwijs, waartoe noodig was dat er podiums, bordstellingen, alsmede een achttal schoolbanken en tafels werden veranderd en de electrische belinrichting moest worden uitgebreid. In school D en I werd een waschgelegenheid aan gebracht, terwijl in school I de oude luidbel, welke defect was, vervangen is door een nieuwe. Volgens besluit van Burgemeester en Wethouders d.d. 19 Augustus 1920 zijn 5 lokalen van school F in de Hoven voorzien van gasverlichting. In deze school werden 20 oude schoolbanken vervangen door nieuwe. Volgens besluit van Burgemeester en Wethouders d.d. 22 en 27 December 1920 werd in school H de gasverlichting uitgebreid en een kamertje ingericht voor het Hoofd. Verder werden in deze school 4 privaten, welke ingericht waren voor tonnenstelsel, veranderd in W. C's. De andere privaten worden in het volgende dienstjaar veranderd. Volgens besluit van Burgemeester en Wethouders d.d. 9 Januari 1920 is in het Gymnasium een electrische lichtleiding aangebracht ten behoeve van de verlichting der docentenkamer en van de projectielantaarn. In het lokaal 3b van de Hoogere Burgerschool werd een lambrizeering aangebracht en werden verder eenige rolgordijnen vervangen door schuifgordijnen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1920 | | pagina 30