Bijlage U. 6 Het verstrekken van reisgeld aan werkzoekenden kwam niet voor, omdat dit is opgedragen aan den Commissaris van Politie. De bij artikel 20 der verordening vastgestelde be palingen omtrent werkstakingen en uitsluitingen gaven geen aanleiding tot moeilijkheden. De bemiddeling naar het Buitenland stond geheel stil; omgekeerd werden verscheiden Buitenlanders in de Gemeente en het District geplaatst; het aantal af gegeven pasverklaringen bedroeg voor de Gemeente 9 en voor het District 47. Het niet aanvaarden van aangeboden passend werk kwam niet voor. Nog steeds heeft de arbeidsbeurs de bemiddeling voor vrouwen, wat huiselijke diensten betreft, niet ter hand genomen; vandaar ook zeker voor een deel den kleinen omvang der bemiddeling voor vrouwen. Wat de werkloosheidsverzekering betreft bepaalden zich de werkzaamheden der Beurs tot het geregeld controleeren der contributieboeken en der maandstaten, alsook let het betalen van uitkeeringen aan uitgetrok ken sigarenmakers. Aan uitgetrokken sigarenmakers werd in het jaar 1920 uitbetaald een bedrag van f 491,78. HOOFDSTUK IV. Werkzaamheden der Districlsbeurs. Zooals uit staat 4 zal blijken heeft de bemiddeling in het District nog zeer weinig resultaat opgeleverd. Bijlage U. 7 De benoodigde opgaven vooreen behoorlijke statistiek kwamen zeer onvolledig, slecht op tijd, of in het ge heel niet in. In de meeste Gemeenten ontvangen de Correspon denten geen, of een zoo gering salaris, dat van hun geen behoorlijke medewerking kan worden verwacht of verlangd. In de Gemeenten Aalten, Brummen en Winterswijk is het gelukt om een behoorlijke salarisregeling tot stand te krijgen, terwijl in de gemeenten Eibergen en Groenlo althans eenig salaris wordt betaald. In de overige gemeenten wordt een zeer gering of geen salaris aan de Correspondenten betaald. In de gemeenten Aalten, Brummen, Groenlo, Hengelo, Hummelo en Keppe), Ruurlo en Vorden werden nieuwe Correspondenten aangesteld. In de maand October werd in het Gemeentehuis te Zutphen een vergadering gehouden met de Correspon denten uit liet District; deze vergadering werd door 10 Correspondenten bijgewoond. De Directeur van den Dienst heeft in deze verga dering, welke werd geleid door den Voorzitter van de Commissie van Toezicht op de Gemeentelijke Ar beidsbeurs, aan de Correspondenten uiteengezet wat hun werkzaamheden en verplichtingen zijn en een beroep gedaan op hun medewerking; evenwel blijkt van deze medewerking, althans bij de niet gesalarieerde Correspondenten, tot heden zeer weinig. Het aantal pasverklaringen voor Buitenlanders in 1920 afgegeven bedroeg 56, steeds nadat was gebleken

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1920 | | pagina 309