Bijlage U. 4 De Arbeidsbeurs is niet alleen belast met de werk zaamheden der Arbeidsbemiddeling maar tevens met die der Werkloosheidsverzekering voor Zutphen en de omliggende Gemeenten, voor zoover daar leden wonen van de te Zutphen gevestigde afdeelingen. HOOFDSTUK III. Verrichtingen der beurs in het verslagjaar. Gedurende het verslagjaar kwamen in 1262 aanbiedingen tegen 1161 in het jaar 1919 155 plaafsingen 354 397 aanvragen 46i 171 voldane aanvragen 347 De hierbij gevoegde staten No. 1, 2 en 3 aev"en een gedetailleerd overzicht van de uitkomsten der be middeling in alle onderdeden. Hierbij zij opgemerkt dat verschillende werkzoeken den, vooral transportarbeiders, herhaaldelijk zijn inge schreven; het aantal personen dat zich als werkzoekend in het verslagjaar heeft aangemeld, bedroeg dienten gevolge slechts 654. Hetzelfde zij opgemerkt omtrent de aanvragen- het aantal werkgevers, die werklieden aanvroegen, bed'roeo- slechts 89. s Het aantal plaatsingen is beduidend teruggeloopen en m wat mindere mate hef aantal aanvragen In het algemeen zal, ten gevolge van verschillende omstandigheden, het aantal plaatsingen door de Arbeids- Bijlage U. 5 beurzen wel minder zijn dan in 1919, maar hier is de groote teruggang een gevolg van het klein aantal plaat singen aan de gemeente (werkverschaffing); in 1919 bedroeg dit aantal 261 en in 1920 slechts 57. Omtrent de bemiddeling kan worden gezegd dat het aantal aanvragen en plaatsingen veel grooter kon en moest zijn indien de werkgevers meer de bemid deling der Beurs inriepen. In een kleine stad, waar zich weinig vreemdelingen vestigen, is zeer spoedig bekend waar gebrek is aan werkkrachten en komen verreweg de meeste plaatsingen tot stand, buiten de beurs om. Bovendien konden verscheiden aanvragen in de metaalindustrie en de bouwvakken niet worden voldaan omdat geen aanbod was ingekomen. Ten slotte kan nog worden opgemerkt dat het aan tal plaatsingen beslist grooter is dan het opgegeven aantal; dikwijls gebeurt het toch dat geen antwoorden inkomen, dat de aanvragen als vervallen worden afge voerd, terwijl na eenige weken blijkt dat de toege zonden persoon toch is aangenomen. De takken van Gemeentedienst maakten zoo nu en dan gebruik van de Arbeidsbeurs; evenwel kwam van de Gemeentereiniging en de Politie geen enkele aan vraag in. De verhouding tot de organisaties van werkgevers en werklieden geeft geen aanleiding tot opmerkingen en kan gunstig worden genoemd. Verscheiden bemerkingen omtrent uitkeering werden in onderling overleg geregeld, zonder tusschenkomst van de Overheid.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1920 | | pagina 308