Bijlage S 34 Instructie voor de brandwachts bij publieke vermakelijkheden. Uitrusting. De brandwachts moeten steeds in volle uitrusting de voorstelling bijwonen, terwijl zij te zorgen hebben, dat hun kleeding, ledergoed en schoeisel er keurig uitziet. Bluschtoestellen en nooduitgangen. Vóór het begin der voorstelling hebben zij zich te overtuigen, dat: a. hunne bluschtoestellen in orde zijn b. alle nooduitgangen gemakkelijk zijn te openen en geen dezer op eenigerlei wijze zijn versperd c. boven eiken nooduitgang zich bevindt een helder brandende lantaarn en zoo mede met duidelijke letters is aangebracht het woord: „Nooduitgang". Rooken. Indien in de zaal is aangegeven, dat niet gerookt mag worden, hebben zij toe te zien, dat dit verbod gehandhaafd wordt. Tevens hebben zij er voor te waken, dat op het tooneel, achter de coulissen en in de kleedkamers nimmer wordt gerookt, behoudens het geval, dat de uitvoering van een stuk het rooken op het tooneel met zich brengt. Bijlage S. 35 Staanplaats. Gedurende de voorstelling bevindt zich steeds een brandwacht achter de coulissen op het tooneel, terwijl, ingeval er twee wachts zijn, de andere zich op de gaanderij bevindt (in de Buitensocieteit direct nabij het tooneel). Wanneer twee brandwachts te gelijk dienst doen, bevindt de oudste in jaren zich vóór de pauze achter de coulissen en na de pauze op de gaanderij. In de pauze mogen de brandwachts zich vrij be wegen in de vestibule of wandelgangen, doch zij moeten wel toezicht houden bij verandering van het tooneel. Brand. Ingeval van brand op het tooneel moet kalm en bezadigd worden opgetreden; zoo mogelijk moet het scherm zakken en posteert zich één brandwacht daar voor, om het publiek gerust te stellen en op kalm verwijderen uit de zaal aan te dringen. Daarna gaat hij onmiddellijk over tot het verleenen van hulp aan zijn collega. Gedrag van den brandwacht. het is den brandwachts ten strengste verboden te rooken, bier of sterken drank te gebruiken fooien of giften, in welken vorm ook, aan te nemen. Bij dienstorder d.d. 15 Februari 1921 No. 3, is den brandwachts medegedeeld, dat het hen bovendien ten strengste verboden is, gekleed in uniform café's of derge lijke inrichtingen te bezoeken.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1920 | | pagina 303