Bijlage S. 28 slangenwagen van den kring, waarin de brand woedt, terwijl steeds uitgerukt wordt met slangenwagen VII, gestationneerd op het Politiebureau. Deze laatste wordt steeds door de Politie meegenomen, en bij aan komst aan het personeel der brandweer overge geven. Voorzoover mogelijk geschiedt de kennisgeving per telefoon, terwijl door middel van de Quickappa- raten, werkende door het verhoogen van den gasdruk aan de Gasfabriek, een tiental geaffecteerden en een 14 tal brandmeesters worden gewaarschuwd. Is de bedreig de kring gewaarschuwd, dan wordt ook weer voor zoover mogelijk den opperbrandmeesters en brandmeesters van de andere kringen medegedeeld, dat er brand is en dat kring No.opgeroepen is. De brandmeesters en geaffecteerden begeven zich naar de standplaats van hun slangenwagen en wachten nadere bevelen af. Op deze wijze vertrouwen wij, gelet op het materieel, dat bij eiken brand direct uitrukt, in elk geval binnen het uur bevel tot inrukken te kunnen geven aan het per soneel buiten den gealarmeerden kring. De kringen worden ongeveer begrensd als volgt Kring I. IJssel, Berkel, Markt, Sprongstraat, Beuker straat, Bornhovestraat, Pelikaanstraat, Martinetsingel, Hoofdgracht en Zuiderhaven. Kring II. Ten Z. O. van de lijn Zuiderhaven, Boom- pjeswal, Donkeresteeg, brug Weg naar Warnsveld. Kring III. Grenst aan II, verder Korte Beukerstraat, Oudewand, Armenhage, Louisesingel, Berkel. Kring IV. Berkel tot Stationsplein, Spoorweg, Coehoornsingel. Bijlage S. 29 Kring V. Spoorweg, Rozengracht, Rijkenhage, Armenhage, Oudewand, Beukerstraat, Sprongstraat, Markt, Berkel en IJssel. Kring VI. Ten noorden van den Spoorweg. Kring VIII. Het gedeelte ten noorden van de groote gracht. De kringen worden in geval van brand aangewezen door den Generalen Brandmeester, den Adjunct Gene- ralen Brandmeester, de Politie of den Hoofdpost. Deze zijn in het bezit van eene lijst, vermeldende in alpha- betische volgorde de namen der straten met het nummer van den kring. De opperbrandmeesters zijn, op vier na, allen met het telephoonnet aangesloten. Blijkens schrijven d.d. 14 Juli 1920 van Burgemeester en Wethouders is door dat College aan den Telephoon- dienst opdracht gegeven tot aansluiting voor rekening der gemeente van die 4 opperbrandmeesters, hetzij, voor zoover mogelijk door het aanbrengen in hun woning van eene rechtstreeksche verbinding, hetzij door het aanbrengen eener nevenaansluiting op een bestaand naburig gemeentelijk toestel. Ten opzichte van de reeds aangesloten opperbrand meesters, verklaarden zij zich bereid om met ingang van 1 Juli 1920 aan hen het bedrag te vergoeden, dat de hoofdaansluiting van hun perceel aan het telephoon net der gemeente zou kosten als het eene gemeente aansluiting was. Voor den motordrijver F. Vos, Hoogesiraatje 65, is in 1920 eene rechtstreeksche telephoonaansluiting voor rekening der gemeente aangevraagd. Wegens gebrek

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1920 | | pagina 300