54 19. de bergplaatsen en de grint- en basaltbakken aan den Houtwal 20. de bergloods in den Weezenhof 21. de bergplaats aan den Vliegendijk 22. de bergplaats voor den benzinemotor aan den Oraaf-Ottosingel 23. de lokalen in gebruik bij de naai- en breiscliool aan den Paardenwal 24. de bergplaats voor de brancard en voor materialen voor den ontsmettingsdienst aan de Rosinolensteeg 25. de éénkamerwoning aan de Rosmolensteeg, bestemd voor huisvesting van die gezinnen, die tengevolge van te houden ontsmettingen, tijdelijk hunne woning moeten verlaten 26. 19 urinoirs; 27. 19 watertrappen en spoelingen 28. de ruïne over de Berkel 29. de publicatieborden 30. twee openbare privaten 31het gebouw op de Begraafplaats, waarin schijnkamer cn wachtkamer voor het publiek en woning voor den opzichter 32. het lijkenhuisje op de Begraafplaats; 33. de warme- en koude kassen en bergloods in de gemeentelijke kweekei ij aan den Buitensingel; 34. het gebouw aan den Buitensingel, in gebruik bij den gemeentelijken ontsmettingsdienst 35. de loods tot berging van cokes op het terrein van de gasfabriek 36. de loods in gebruik bij den reinmaker, staande op het terrein van de gemeentereiniging 55 37. de houten loods, waarin de electromotor voor de bemaling van de binnengracht, geplaatst in den botanischen tuin bij het gymnasium. De verschillende gebouwen werden met de daarvoor toegestane gelden, zoo goed zulks mogelijk was, onder houden. Bij raadsbesluit d.d. 7 Juni 1920 werd besloten tot het verbouwen van de bestaande bergplaatsen voor brandbluschmiddelen op den Paardenwal tot Hoofd post-Brandweer en paardenstal; hiervoor werd een crediet verleend van f 14,200,—. Bij openbare aanbe steding werd het bouwen van dit werk opgedragen aan J. W. Boerman. Bij raadsbesluit d.d. 7 Juni 1920 werd besloten tot het opbreken der bestaande overdekte kinderspeelplaats op den hoek van de Polsbroek en Lievenheersteeg en het daar aanleggen van een afgerasterd plantsoen; hiervoor werd een crediet verleend van f 1400, Bij besluit van Burgemeester en Wethouders d.d. 16 December 1920 werd machtiging verleend tot het opruimen van het één persoons urinoir aan den Paar denwal. Torens. Op 27 Januari 1920 is de toren van het Wijnhuis door een brand, ontstaan in het naastgelegen perceel Lange Hofstraat No. 33, gedeeltelijk verwoest. Bij dezen brand is de torenspits met het klokkenspel geheel vernield en gedeeltelijk gestort door het Wijnhuis, waardoor liet Museum, de Oraafschapsche Oudsheids-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1920 | | pagina 29