Bijlage S. 24 Slangenwagengebouwtjes. Naar aanleiding eener gehouden inspectie kunnen wij rapporteeren, dat die gebouwtjes over het algemeen nog in goeden toestand verkeeren. Bij schrijven d.d. 28 Juli 1920 hebben wij Burge meester en Wethouders medegedeeld, welke herstel lingen en vernieuwingen daaraan bleken noodig te zijnte gelijker tijd stelden wij voor om ook een gebouwtje te laten maken aan den Weg naar Laren en een op het Hoornwerk, zulks in verband met de uitbreiding in die gedeelten der stad. Materieel. Het aanwezige materieel zag er vrij goed uit. Alleen de aanwezige oude slangen zijn te nauw, en de in gebruik zijnde schroefkoppelingen van te verouderd model. Het materieel werd in 1920 uitgebreid door aankoop van: 350 meter hennepslang, plat 105 m/m tj) 66 ™/m 27 stel Störz-koppelingen 50 Störz-koppelringen 3 electrische handlampen; 1 rookmasker 1 solar-motorlamp 1 sproeistraalpijp 3 eenhakige haakladders, waarvan een 4 M. lang, en twee elk 4.5 M. lang; en verder eenig touwwerk met diverse gereedschaps- en klein reservematerieel. Bijlage S. 25 De geheele inventaris bestond einde 1920 uit 1 motorspuit, compleet uitgerust, met 250 M. slang 1 rijdende mechanische ladder, van 14 M. hoogte, met bijbehooren; 1 ladderwagen, voorzien o. a. van reddingzeil, 3 steek- ladders, 3 mestvorken en 2 gaffels; 2 zware brandladders met bijbehoorenden wagen; 3 eenhakige haakladders; 1 rookmasker 1 wagen, waarin rookmasker en verbandmiddelen voor eerste hulp bij ongelukken; 8 slangenwagens, compleet uitgerust voor het gebruik op de waterleiding, elk met ongeveer 200 M. slang; 7 handbrandspuiten, waarvan 2 in de Hoven, 2 op het Broederenkerkplein en 3 in den Hoofdpost; 1 haspelwagen met 300 M. slang; verder eenig klein materieel met gereedschap. Buiten het materieel op de wagens en in de spuit- huizen was nog in het magazijn in reserve 50 M. met gummi gevoerde hennepslang, gedeeltelijk voorzien van Störz-koppelingen, j 66 m/m (I) of 200 M. ongevoerde hennepslang, j 105 m/m plat diverse gereedschappen, enz. Brandkranen (pijpwellen). Het bluschwerk is in de gemeente Zutphen hoofd zakelijk aangewezen op de brandkranen, welke zijn aangebracht op de gemeente-waterleiding. In „de Hoven", een gedeelte der gemeente, ge legen ten westen van den IJssel, waar geen waterleiding

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1920 | | pagina 298