1 Bijlage S. 20 Naam van den verzoeker. Omschrijving. J. Stegeman. Oprichting houtzagerij op perceel Hoornwerk. S. H. Weijenberg. Oprichten eener inrichting voor machinale houtbewerking in perceel Weg naar Voorst. Wijziging Brandweerreglement. a. Door den Brandraad werd op 7 Mei 1920 aan Burgemeester en Wethouders voorgesteld om de schade loosstelling wegens tijdverlies voor het dienst doen bij brand, schouwing, beproeving of oefening per persoon en per uur te brengen op f 1,—. Zij bedroeg per uur f 0,50, welk bedrag bij nacht, op Zondag, en op algemeen erkende Christelijke en hiermede door Burgemeester en Wethouders gelijk te stellen feestdagen met 100 werd verhoogd. in verband met dat voorstel deelden Burgemeester en Wethouders ons mede, dat zij er de voorkeur aan gaven om den gemeenteraad voor te stellen die schade loosstelling voor dag- en nachtdienst gelijk te stellen op het uniforme tarief van f 1.50 per uur. Wij adviseerden daarmede accoord te kunnen gaan. b. Den 4den Juni 1920 werd door ons aan Burge meester en Wethouders voorgesteld het verzoekschrift van den bode der brandweer om traktementsverhooging Bijlage S. 21 in te willigen en diens wedde te brengen van f 75, op f 125,per jaar, te rekenen met ingang van 16 Maart te voren. In de raadsvergadering van 28 Juni 1920 werd overeenkomstig het vorenstaande onder a en b besloten. Het daardoor gewijzigd Brandweerreglement is op genomen in Gemeenteblad No. 20 van dit jaar. Inrichting Hoofdpost. In de raadsvergadering van 7 Juni 1920 werd besloten de oude bergplaats voor brandweermaterieel op den Paardenwal te verbouwen en in te richten tot „Hoofd post". Zulks was noodzakelijk om de Directie der Brandweer in staat te stellen een bescheiden permanente brandwacht in te richten. Het gebouw moest daarvoor in Augustus 1920 worden ontruimd. Motorspuit, mechanische ladder met ladderwagen en rookmasker werden tijdelijk ondergebracht in het pomp station aan den Graaf Otto Singel, de ladderwagen met bijbehooren in de Boterbal, de oude brandspuit en slangenwagen 3 in het benedenportaal van de Stads naai- en breischool. De verbouwing bepaalde zich in hoofdzaak tot het volgende Er werden twee houten zolderingen aangebracht. De eerste is grootendeels ingericht tot werkplaats. Men heeft er een werkbank met bankschroef, boormachine, enz. Een ruimte van 5 M2. aan de vóórzijde van I

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1920 | | pagina 296