Bijlage S. 14 Gebouwen, enz. Bevindingen met daaraan gegeven gevolgen. Op verzoek van Burgemeester en Wet houders is de toestand aldaar voldoende verbeterd. Perceel Koienstr. 7 (kuiperij Remmers.) Schoorsteen brandgevaarlijk. Thans voldoende hersteld. Woning van G. Hissink, Roode Torenstr. 12. Als voren. Winkel magazijn Duliaert, Spittaalstr. Zeer brandgevaarlijke voorwerpen, zooals vuurmakers enz., lagen dicht bij een in gebruik zijnden schoorsteen. Op verzoek werd voor die artikelen een andere plaats bestemd. Woning J. B. Vigier, Kreynck- straat 6. Schoorsteen zeer brandgevaarlijk. Thans voldoende hersteld. Woning W. ten Pas, Bui tensingel 40. Als voren. Bakkerij H. J. Mulder, Turfstr. 10. Schoorsteen brandgevaarlijk. Thans voldoende hersteld. Bijlage S. 15 Gebouwen, Bevindingen met daaraan gegeven enz. gevolgen. 17 woningen in de hoven. Hooibroei. Benzine voorraden. Stroo en hooi te dicht opgestapeld bij den schoorsteen. Op verzoek werd in die brandgevaarlijke toestanden verandering gebracht. Bezocht werden 44 landbouwbedrijven in de Hoven. Bij 2 was hooibroei te constateeren. Vol gens deskundig advies was evenwel geen brandgevaar te duchten. Bij verschillende rijwielhandelaren, garage houders en winkeliers te dezer stede zijn de voorraden benzine opgenomen. Sommige hunner hadden meer dan 20 liter voorradig zonder daarvoor een behoorlijk ingerichte bergplaats te hebben. Er werden o. a. hoeveelheden geconsta teerd van 50, 80, 120, 180 en 600 liter. Dezerzijds is er op gewezen, dat bij een volgend onderzoek van elke overtreding procesverbaal zal worden opgemaakt. Betreffende eene door de N. V. Zutphen- sche Rijtuig- en Automobielenfabriek alhier op te richten benzinebewaarplaats in het perceel Laarstraat No. 28 werd aan Burge meester en Wethouders gerapporteerd, dat die bewaarplaats niet voldeed aan de be-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1920 | | pagina 293