Bijlage S. 12 Gebouwen, Bevindingen met daaraan gegeven enz. gevolgen. firma brandend hout, zoomede brandende doppen, Martens en hetgeen dan viel op de omliggende panden, van Roekei, naar aanleiding waarvan bij den Brandraad Stations- zeer gegronde klachten inkwamen, plein. Bij onderzoek bleek, dat op den schoor steen geen vonkenvanger was aangebracht ofschoon zulks door Burgemeester en Wet- 1 houders bij hunne vergunning ingevolge de Hinderwet d.d. 13 Mei 1904, No. 172_ wel als voorwaarde was opgelegd. Aan Burgemeester en Wethouders werd verzocht om naleving dier voorwaarde als nog te willen bevorderen. Thans is de vonkenvanger aangebracht. Gebouw der Een der nooduitgangen was dichtgespijkerd. R. K. Werk- De inrichting der trap achter den anderen liedenver- nooduitgang zou aanleiding kunnen geven eeniging tot ongelukken, wanneer onverhoopt, bij „SI.Joseph", paniek, het publiek langs die zijde de zaal Halter- moest verlaten, straat 14. De brandslang op het tooneel bleek 4 M. te kort te zijn, terwijl de koppeling dier slang niet op de brandkraan paste. Op verzoek van Burgemeester en Wet houders zijn thans de gewenschte verbete ringen aangebracht. Bijlage S. 13 Gebouwen, Bevindingen met daaraan gegeven enz. j gevolgen. De firma Krukziener, fabriek hebbende Raadhuis- steeg. De Beus, stoelenfabr. Spittaalstr. Lompenpak huis Haven straat, in ge bruik bij de firma Elter te Rotterdam. Woning Franken- steeg 12. Werd opgedragen haar stoomtoestel op een voldoend geisoleerden brandvrijen vloer te plaatsen en hare schoorsteenen zoodanig in te richten, dat geene vonken over den zolder kunnen vliegen. Ook de kachels te voorzien van dichte ijzeren schermen, opdat geen snippers van laken tusschen het scherm en de kachel kunnen vallen. Aangezegd, dat hij het hout, ter droging opgestapeld tusschen kachelscherm en kachel, verwijderen moest. Geinspecteerd of er ook broei aanwezig was en aangezegd om de lekkende dak ramen te laten herstellen. Schoorsteenen zeer brandgevaarlijk. Op zolder bevond zich in een der schoor steenen een gat, dat was dichtgemaakt met een zak. Enkele panlatten vertoonden tee kenen al eens gebrand te hebben. Bij den Brandraad kwamen dan ook van de buren gegronde klachten in omtrent de telkenmale voorkomende rook-en brandlucht.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1920 | | pagina 292