saz Bijlage S. 10 Tevens werd Landeweert benoemd tot onbe zoldigd gemeente-veldwacliter. Den lOden September 1920 is een en ander gepu bliceerd in de Zutphensche Courant. De volgende gebouwen, werkplaatsen en andere inrichtingen zijn in 1920 geinspecteerd Gebouwen, enz. St. Wal burgstoren. Gemeente huis. Bevindingen met daaraan gegeven gevolgen. De aldaar aanwezige brandbluschmiddelen lieten te wenschen over. Er werden op de verschillende verdiepingen zeer veel takken, lappen, papier, enz. aangetroffen. Het Bestuur der Nederd. Herv. Kerk werd verzocht op onze aanwijzing betere blusch- middelen te doen aanbrengen en den toren geregeld te laten schoonmaken. Bij schrijven d.d. 7 Juni 1920 betuigde genoemd Bestuur zijne erkentelijkheid voor onze wenken. De gewenschte verbeteringen werden aangebracht. Aangetroffen werd eene groote hoeveel heid oud papier, verspreid op een der zolders boven het achterste gedeelte der boterhal. Aan Burgemeester en Wethouders werd in overweging gegeven die papiermassa althans daar te doen opruimen, waaraan dan ook werd voldaan blijkens hun schrijven d.d. 27 September 1920. Bijlage S. 11 Gebouwen, enz. R. Woning Koster K. Kerk. Schouw burg. (Groote Sociëteit.) Koffie branderij, Bevindingen met daaraan gegeven gevolgen. Schoorsteen brandgevaarlijk. Aan Burgemeester en Wethouders verzocht te willen bevorderen, dat de gewenschte verbeteringen werden aangebracht. Thans is die schoorsteen voldoende her steld. Er ontbrak op de deuren naast het too- neel, welke dienst moeten doen als nood- uitgang, het woord „nooduitgang", terwijl de ruimte vóór die deuren, aan de zaalzijde door eenige stoelen, waarop zich bij voor stellingen publiek bevindt, steeds bleek versperd te zijn. Tijdens de voorstellingen bevond zich achter de schermen, en wel hoofdzakelijk bij de brandkranen, geregeld familie van be dienend personeel. In de kleedkamers en achter de schermen ontbrak de bekende verbodsbepaling „Streng verboden te rooken." Een en ander werd gerapporteerd aan Burgemeester en Wethouders met verzoek om op spoedige verbetering aan te dringen. Hierin is thans voorzien. In 1920 kwamen uit den schoorsteen der fabriek herhaalde malen groote vonken en

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1920 | | pagina 291