52 van blok 53 onafgewerkt. Van dit laatste dee is v - werkt 4200 M3. grond, waarvoor is uitbetaald f 2310, De kosten van opputten en toezicht bedroegen f 550, te amen f 2800,-. Ruim 1"3 H.A. oppervlakte ,s opgehoogd en verbeterd. De 4e kloot van de Elshorsten, gescheurd weiland, dat 2 jaren als bouwland beteeld is, werd ook dit voorjaar door verwerken van grond verbeterd en op nieuw weer tot weiland geschikt gemaakt. De kosten daaraan besteed, hebben bedragen voor grondwerk, 't crraven van slooten, omploegen, bemesten, inzaaien met haver, gras en klaverzaden, eggen walsen enz, f 780,—. De opbrengst van de haver bedroeg 7 en der nawcide f 10,-, te zamen f 731,-. B. Eigendommen en inrichtingen, bestemd voor den pubtieken dienst. Daartoe behooreh 1 het gemeentehuis 2. het kantorengebouw Lange Hofstraat No. 3, waarin gevestigd a. kantoor gemeentewerken b. gemeentereiniging c n gemeentelanderijen d controle belastingen 3 het gebouw naast het gemeentehuis, in gebruik voor kantoor distributiebureau, waarvan tevens 3 lokalen in gebruik bij de Vrijwillige Landstorm- en Motordienst in Overijssel en Midden-Veluwe. 4 de woning van den concierge van het gemeentehuis; 5. het gebouw aan het Kerkhof, bevattende de militie- 53 zaal, tevens lokaal voor publieke verkoopingen en verpachtingen, het consultatielokaal van den ge meen tegeneesheer, het landstormcorps „De IJssel" en de woning van den tweeden bode 6. de Boterbal met bijbehoorend waaggebouw 7. de Vischmarkt 8. het Keuringsgebouw aan het Hagepoortplein 9. de arbeidsbeurs aan de Kolenstraat 10. het bureau van politie aan de Groenmarkt; 11. de veemarkt aan de Havenstraat; 12. het Wijnhuis, waarin beneden het bureau van de Rijks-Telephoon, de andere lokalen bestemd voor de Graafschapsche Oudheidskamer 13. de waag onder den Wijnhuistoren 14. het politieposthuis in de Hoven 15. het politieposthuis aan den Deventerweg 16. dezeven bergplaatsen voor brandbluschmiddelen als: a. Hoofdpost aan den Paardenwal, met bijbehoo- rende paardenstal b. een in de Hoven c. een aan de Nieuwstad d. een aan het Broederenkerkplein e. een aan de Havenstraat een aan den Graaf-Ottosirigel g. een aan de Raadhuissteeg, terwijl bovendien luifels tot berging van brandladders of haken aanwezig zijn aan den Weg naar Laren, aan de Lijnbaanstraat en aan de Noorderhaven 17. de bergplaats voor petroleum op het Hoornwerk; 18. de stadstimmerwinkel en het magazijn met woning op het Kerkhof

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1920 | | pagina 28