sAq Bijlage Q. 2 Socieieit mocht bij de onderhandelingen met het Bestuur dier Sociëteit niet tot het gewenschte resultaat leiden, omdat de huurvoorwaarden het financiëel risico, aan deze concerten verbonden, naar het oordeel der Commissie van Beheer, zeer groot konden doen worden. Ter gelegenheid der viering van haar 25-jarig bestaan werd aan de Muziekvereeniging „Crescend o" een feestconcert aangeboden op een der bij die herdenking georganiseerde avondfeesten. Zulks om te doen blijken dat trots het verschil in karakter van de beide corpsen, waardeering, mede- en samenwerking mogelijk en o i. noodig is om ten behoeve van de bevolking onzer stad het peil der harmoniemuziek en de muziekkennis der musici tot een hooger niveau te kunnen opvoeren. Aan de Vereeniging tot Beheer van een Muziekcorps is op het einde des jaars de heer N. Th. Dekker door den dood komen te ontvallen, waardoor een vacature bestaat en de voorzittersfunctie onbezet is. Een woord van waardeering aan den overledene, voor zijn interesse jegens de belangen van het Corps en de hartelijk vriendschappelijke samenwerking te dien op zichte met de overige leden der Vereeniging blijve in dit verslag niet achterwege. De heer W. F. E. Brouwer, die aan de beurt van aftreding was, werd door den Raad herkozen en deze herbenoeming door hem aanvaard. Een tot den Raad gericht verzoek om verhooging der Gemeentelijke subsidie tot f 4500,werd door dezen niet alleen afgewezen, doch voor de toekomst het tot nu toe ontvangen subsidie f 3500,verminderd tot f 2000,—. Deze beslissing lijkt der Vereeniging Bijlage Q. 3 tegenstrijdig aan het belang onzer stadsgemeenschap wegens de aangroeiende behoefte daarin aan muzikale ontwikkeling en- ontspanning, zoodat de gevallen be slissing dan ook hoogelijk door haar wordt betreurd. Dat het door den Raad in dezen gewezen votum niet nood lottig moge zijn aan het voortbestaan van het Stedelijke Muziekcorpswordt dezerzijds gaarne gehoopt. Want zonder twijfel zou bij eventueel uiteenvallen van het nu met onnoem'lijk veel zorg en moeite tot een respectabel peil opgevoerde Muziekcorps een parel aan de stadskroon van onze veste komen te ontvallen. Moge dit door samenwerken van alle krachten in de gemeente worden voorkomen. Met dezen innigen wensch besluiten wij dit verslag, hetgeen wij ter gezette kennisneming U aanbieden met verschuldigde gevoelens. ZUTPHEN, Januari 1921. De Vereeniging tot beheer van het Stedelijk Muziekcorps, G. W. VAN LAAR, Secretaris. Aan den Raad der Gemeente ZUTPHEN.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1920 | | pagina 284