j's8 Bijlage P. 2 van Mejuffrouw I. J. Ver Loren van The maat en Mejuffrouw J. van B eusekom; de eerste stond bijna van het begin af de Leeszaal met raad en daad bij, terwijl de laatste gedurende eenige jaren de finan- tieën beheerdebeide dames hadden zitting in het Dagel. Bestuur. Tot leedwezen van het Bestuur moest de vrije toe gang tot de kasten verboden worden door het ver dwijnen van boeken, vooral moderne Nederlandsche litteratuur. Dit werd een te groote schadepost op de rekening en aangezien vriendelijk verzoek en zachtere maatregelen niet hielpen, moest men er toe over gaan streng op te treden. De goede zijde van deze regeling is, dat er een nauwer contact komt tusschen de lezers en de Bibliothecaresse. De Nutsbibliotheek werd na een geslaagd proefjaar voor goed in de Bibliotheek van de Leeszaal opge nomen met eenige wederzijdsche bepalingen onver- mogenden zullen tot een beperkt aantal als „Nutslezer" kunnen worden opgenomen. Het Nut betaalt voor deze lezers in de eerste 5 jaar een contributie van f 150 per jaar, daarna zal over deze kwestie nader worden overlegd. De Mededeelingen werden wegens de daaraan ver bonden kosten zoo weinig mogelijk uitgegevenzij werden gebiuikt voor het jaarverslag en het drukken van het Huish. Reglement, dit op aandringen van de Algemeene Vergadering. Het Bestuur werd teleurgesteld in de verwachting ten opzichte van de Oemeentesubsidie, die inplaats van de gevraagde f 1500 slechts f 1134 bedroeg, Bijlage P. 3 waardoor ook de Rijkssubsidie lager werd dan begroot was. De inkomsten werden nu f 800 minder dan de oorspronkelijke beraming. De Gemeente berichtte dat er jaarlijks een gradueele verhooging zou plaats hebben, waardoor in 4, door het Rijk toegestane overgangsjaren het maximum subsidie bereikt zal zijn, om ook het maximum Rijkssubsidie te verkrijgen, dat naar het aantal inwoners wordt berekend. De Alg. Verg. van 31 Maart, drong er op aan de gemelde f 800 te kort aan inkomsten door leening of het ver zamelen van giften te dekken. Het Bestuur kon dit besluit niet op staanden voet goedkeuren, zoodat een tweede Alg. Verg. gehouden moest worden tot nader overleg. Het bleek in de Alg. Verg. van 19 Mei dat het tekort door giften bij elkaar gebracht was. Voor deze giften is het Bestuur ten zeerste dankbaar. De Prov. Bond van Openbare Leeszalen werd opge richt en verkreeg Kon. Goedkeuring. Door dezen Bond zullen provinciale belangen worden behartigd, zooals de lectuurvoorziening van het platteland. Prov. subsidie wordt in vooruitzicht gesteld. Als afgevaar digden voor den Prov. Bond zijn benoemd de Voor zitter, Dr. P. de Koning en de Secretaresse, Jonkvr. C. Engelen. Een Bestuur is nog niet ge kozen. Als leden van den Raad van den Bond van Openbare Leeszalen en Boekerijen in de Prov. Gelderland zijn aangewezen door Gedeputeerde Staten Jhr. Mr. H. C. M. van N i s p e n tot Pannerden en Mr. J. J. T i 1 a n u s. In de Alg. Verg. van 19 Mei werd besloten de leden voor de Alg. Verg. bij persoonlijke convocatie

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1920 | | pagina 279