Bijlage M. 2 aansluiting binnenkwam in een tijdsverloop van slechts enkele weken meer dan 200. Het spreekt vanzelf, dat aan een zoo groot aantal niet zoo spoedig kan worden voldaan. Einde 1920 stonden er dan ook nog ruim honderd open, waaraan echter met kracht werd gewerkt. Dat hierdoor de uitvoering van het overige werk eenigszins werd vertraagd, laat zich verklaren. Het jaar 1921 werd dan ook ingetreden met een op- eenhooping van werkzaamheden, waarvan medeoorzaak was de langzame aflevering van bestelde materialen door de fabrieken. Wat in het jaar 1920 tot stand werd gebracht, kan blijken uit onderstaande staten van verwerkten kabel, de toeneming van het aantal aansluitingen, plaatsing van meters, uitbreiding van transformatorencapaciteit enz. Storingen in het plaatselijk net kwamen zeer weinig voor, terwijl, indien zij voorkwamen, daarvoor bijzon dere oorzaken zijn aan te geven. O. a. werd bij het neerlaten van een bel van den afgebranden Wijnhuis toren de verdeelkast daar ter plaatse in elkaar gedrukt, waardoor èn kast èn hijschwerktuig onder spanning kwamen te staan. Om dit te herstellen moest gedurende anderhalf uur de stroom worden afgesloten van de daarmede correspondeerende kabels. Ook bleek, dat bij het blusschen van den torenbrand veel water in de verdeelkast was gekomen, waardoor tot tweemaal toe sluiting werd veroorzaakt in verschillende eind- sluitingen. Deze fouten vertoonden zich eerst later zekerheidshalve werden toen de overige eindsluitingen overgemonteerd. Voorts was de hooge waterstand in den winter van Bijlage M. 3 1919 op 1920 oorzaak van veel ongerief. Bij het monteeren van de huisaansluitkasten was wel gerekend op hoogen waterstand, toch bleek dit niet altijd afdoende te zijn geweest. Storingen in de stroomlevcring had dit voor geen enkel perceel ten gevolge. Alleen het proefdradennet bleek hierdoor minder zuiver te zijn geworden. Voorzoover deze draden in bedrijf waren, werden die fouten direct opgespoord en hersteld de overige zullen worden gezocht, wanneer op de be trokken kabels aansluitingen worden gemaakt. Van gebreken aan het kabelnet bleek ook dit jaar niets. Ook de transformatoren waren alle in goeden staat. Van den transformator in de Zuiderhaven zijn eenige malen de hoogspanningszekeringen doorgeslagen, wat moet worden toegeschreven aan overbelasting. De inbedrijfneming van de nieuw te bouwen ruimte op het Hoornwerk zal hierin afdoende verbetering brengen. Meters werden ook dit jaar nog niet in voldoende mate ontvangen, om aan den plotselingen toevloed van aansluitingen te kunnen voldoen. Wel was een voldoende aantal besteld, om den achterstand te kunnen inhalen en aan normale uitbreiding te kunnen voldoen, doch geen groote voorraad wegens dalende prijzen. De toeneming van het aantal en de capaciteit van de motoren mag belangrijk worden genoemd, tendeele door vestiging van nieuwe bedrijven, tendeele door uitbreiding van bestaande. Voor het aantal motoren bedroeg de vooruitgang ongeveer 35 voor de capaciteit zeffs ruim 06 Hiervan mag een goede invloed worden verwacht op den omzet van stroom. De stroomverkoop steeg in 1920 met bijna '30

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1920 | | pagina 236