Bijlage L. 50 Per 100 M waler werd dit jaar gebruikt 78.57 K.O. kolen en 61.69 K.G. bruinkolen. Beide machines werden afwisselend gebruikt. Op 293 dagen werd in totaal 783' uur met beide ma chines tegelijk naar de stad gepompt. Evenals vorig jaar mag hieruit dus de gevolgtrekking gemaakt worden, dat vergrooting van de pompcapaciteit dringend nood zakelijk is. De cenlrifugaalpompen bleven goed voldoen, en kon steeds voldoende water op het filter worden gehouden. Tegen 6611 uur pompen naar de stad, werd gedu rende 58721/2 uur op de filters gepompt. Hieronder zijn begrepen 256 uur, gedurende welke alleen filter- pompen noodig was in den regel was dit noodig bij den overgang van het eene filter op het andere. Gemiddeld werd per dag gedurende 18 uur en 48 minuten gepompt. De firma Doorgeest bleef met het schoonmaken der ketels belast. De verf op de machines bleef in uitstekenden staaf. Filters en bronnen. De filters werden goed in orde gehouden, op tijd schoon gemaakt en van versch zand voorzien. Met het oog op het waterverlies op filter no. 2 werd steeds zooveel mogelijk op filter no. 1 gewerkt. De putten geven geen aanleiding tot het maken van bemerkingen. Bij den hoogen waterstand in het begin van het jaar kwam het water tot bijna boven de cementringen, Bijlage L. 51 welke om de putten zijn geplaatst. Daarom werden deze in den loop van dit jaar een halve meter ver hoogd, en om meerdere weerstand te kunnen bieden bij hoog water tot op een halve meter van boven voorzien van een talud van zand, bekleed met een dikke laag klei. Terrein. Het terrein werd in goeden staat gehouden. Drogenapstoren en reservoir. Deze verkeeren in goeden staat. De waterstandsaanwijzer aan het pompstation werkte vrij goed, die aan de gasfabriek minder. Vermoedelijk tengevolge van contact op de lijn, was de batterij aldaar steeds zeer snel uitgewerkt. Getracht zal worden hierin op een of andere wijze te voorzien. Het gebrek was aan het einde van dit jaar nog niet verholpen. Buizennet, brandkranen en afsluiters. Deze verkeeren in goeden staat. Lekken van eenige beteekenis kwamen niet voor. Waar zulks noodig was werd geregeld gespuid. De brandkranen werden goed nagezien en in orde gehouden; evenzoo de afsluiters, welke echter ook dit jaar nog niet, voor zooverre noodig, inwendig konden worden schoongemaakt. In verband met plannen tot het bouwen van woningen

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1920 | | pagina 226