Bijlage L. 14 Enkele kleinigheden, als slangen van afsluiters, be hoeven voorziening. V. Condensatie en Zuivering. De condensatie en zuiveringstoestellen, werden voor zooverre daarvan dubbele toestellen aanwezig waren, afwisselend gebruikt. Van Kircham-washer No. 2 werd de vulling geheel vernieuwd. Hierbij bleek, dat van de oude uitkomende vulling niets gebruikt kon worden, waarom voor de andere ook een vulling werd besteld, zoodat deze het komende jaar in orde zal worden gemaakt. Verder verkeert alles in goeden staat. Het gas kon steeds voldoende gekoeld en gezuiverd worden. De nog aanwezige nieuwe zuiveringsmassa werd grootendeels in gebruik genomen. Onderhandelingen werden aangeknoopt om de oude afgewerkte massa te verkoopen. VI. Kolenlosinrichting. Deze werd behoorlijk onderhouden. De weegin richting werkte na een grondige schoonmaak weder naar behooren. Eerst in het laatst van het jaar kwam het reserve anker gereed. Het oude anker geraakte voordien nog eenige malen in het ongereede, wat eenig ongerief veroorzaakte. Bijlage L. 15 VII. Stoomketels. Deze verkeeren in goeden staat. Door het stoom wezen werd echter aanmerkingen gemaakt op den toestand van enkele platen, die inwendig putjes ver- toonen. De oververhitters werden nog niet verwijderd. De Wiltonvuren bleven slecht voldoen. Tengevolge van het in het laatst van het jaar in gebruik nemen van een electromotor, werd het stoken zeer verge makkelijkt. De firma Doorgeest bleef met het schoon maken belast. Na het ingebruik nemen van een electromotor voor het aandrijven van de dynamo was een duidelijke vermindering van het brandstofgebruik merkbaar. VIII. Electrische inrichting. Stoommachine No 2 werd vervangen door een electromotor, en werd deze direct aan den bijbehoo- renden dynamo gekoppeld. De stoommachine werd verkocht en door den kooper gedemonteerd en ver voerd. De oude fundeering weid voorzooverre noodig afgebroken en gelijk met de vloer met portland-cement- specie afgewerkt. Voor den motor werd een nieuwe fundeering gemaakt, een en ander door eigen personeel. Zooveel mogelijk wordt de motor gebruikt, doch alleen des Zaterdags, wanneer de batterij wordt geladen doet de stoommachine No. 1 dienst, waardoor tevens verkregen wordt, dat deze steeds bedrijfsvaardig is. De verschillende toestellen en de batterij blijven goed voldoen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1920 | | pagina 208