Bijlage K. 6 schadevergoeding aangeboden, waarvoor het voorwerp getaxeerd was. De vergoeding werd geweigerd door de familie Coenen, den Heer S. Nijburg, den Heer J. A. L. Stolk en de Vereeniging Zutphen Vooruit. Bij de groote kosten, die liet Museum voor het restau- reeren op zich zal moeten nemen, zijn deze schen kingen gaarne aanvaard. Op aanvraag van de Gemeente werd een volledige lijst van de voorwerpen ingeleverd, welke groote schade hebben geleden of verloren gegaan zijn. Deze lijst is ook in het jaarverslag opgenomen. Nu, bijna een jaar na den brand, is het gebouw nog steeds in ontredderden toestand, het uitbreidings plan is niet verwezenlijkt en het Museum zal vooreerst nog niet weer geopend worden. De inboedel ziet er in het depot van allen luister ontdaan, armoedig uit en het schijnt nog ver af, dat de Graafschap een haar waardige Oudheidkamer zal bezitten. Toch blijft de belangstelling van de Zutphenaren nog bestaan, dit blijkt uit de genoemde gaven in geld en het geven van verschillende voorwerpen ter vervanging van het verlorene, ook uit de telkens weer herhaalde vraag of het Museum nog niet weer geopend wordt. Laat ieder dan mettertijd nog eens nazien of iets van kunstwaarde of geschiedkundige beteekenis kan worden afgestaan, want door de samenwerking van velen alleen kan het ontredderde Museum van de Graafschap herleven. Hoewel het Museum het geheele jaar voor het publiek gesloten is geweest, werden toch nog enkele inlichting door de Secretaresse gegeven. Het Museum ontving met groote dankbaarheid ver- Bijlage K. 7 scheiden voorwerpen ten geschenke, waarschijnlijk werden de gevers tot hun gift bewogen om de verliezen zoo spoedig mogelijk weer te herstellen. Ook door aankoop werd de collectie uitgebreid. De aanwinsten zijn in een hierachter gevoegde lijst beschreven. Herbenoemd werden door den Raad Mejuffrouw W. van Alphen en door Zutphen Vooruit de Secretaresse. De kas sluit met een voordeelig saldo van f 136,SI hetgeen niet het geval geweest zou zijn als er geen toevallige giften in geld waren ingekomen. De uitgaven waren f 814,69, de inkomsten f 951,50. In 1919 waren de uitgaven f 935,27, de inkomsten f 853,85. Mocht het Museum worden herbouwd, dan zal f 800,ge meentesubsidie te weinig blijken voor goede exploitatie waaronder ook een behoorlijk salaris van den con cierge moet worden gerekend en een voldoende uit breiding van den inventaris. De concierge J. Nieuwburg, de plaatsvervangende concierge R. H. Jansen en de hulpconcierge H. Lam- mers zijn tot groote tevredenheid van de Commissie werkzaam geweest. De beide laatsfen kwamen na den brand niet meer in functie. De Commissie van Beheer, D. MOLENAAR, Voorzitter. C. ENGELEN, Secretaresse.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1920 | | pagina 192