Bijlage K. 4 door den Heer H. O. Berendsen alhier. Door hem werd ook een nog niet bekend opschrift aan de bin nenzijde van den stoel ontdekt: „1704 Cr. Booy, stads timmermansbaas, Hermanus Schoonlieve gemaakt en Arent Holiens gemaakt in de maand van September, den 26 September." Later werd nog het jaartal 1799 gevonden, hetgeen op een oude herstelling wijzen kan. Het kleine model van den Wijnhuistoren was zeer beschadigd, daar bijna alle onderdeden weer te voor schijn kwamen, werd ook dit merkwaardige stukje van oude handvlijt ter herstelling gegeven, die de Heer J Peppelenbosch met veel zorg uitvoerde. Verschil lende vaandels kwamen onder zware balken te liggen, die eerst na een paar dagen opgeruimd konden worden; zij laoen in het open gedeelte en waren doorweekt van het water, na een behandeling, aangegeven door een deskundige van het Nederlandsch Museum te Amsterdam zijn zij weer vrij goed terecht gekomen een vaandel met een winkelhaak werd hersteld door een leerling van de Vakschool voor Meisjes alhier. Een vlag, die reeds voor den brand in een zeer slechten toestand was, werd in verschillende stukken terug gevonden, die met moeite werden samengevoegd el1 op karton geplakt door den Heer R N. Lindeman. Deze vond bij het schikken der stukken het nog met bekende jaartal 1725. De vitrine met munten was grootendeels in elkaar gezakt, zoodat nagenoeg alle munten uit het puin gezocht moesten worden. De Commissie heeft dit eigenhandig gedaan en mocht de voldoening smaken, dat bijna alle munten en penningen teruggevonden zijn van de gouden munten ontbreekt Bijlage K. 5 er geen, van de bronzen eenige en ook zijn er een paar zeer kleine zilveren munten weggeraakt. Van den huishoudelijken inventaris zal zoo goed als niets meer te gebruiken zijn. De Heer Mulders werd door het Bestuur aangewezen voor het opmaken van een lijst voor de schadever goeding. Daarvoor moest de geheele inventaris worden nagezien en geschat. De Heer Mulders werd bijge staan door Mejuffrouw van Alphen en de Secretaresse. De beide laatsten hebben al de munten op nieuw moeten determineeren. Verscheiden afgesleten exem plaren werden tot nader onderzoek gegeven aan den Heer A. O. van Kerkwijk, directeur van het Kon. Penningkabinet te 's Gravenhage, die met groote be reidwilligheid advies gaf. Door de Assurantie Maatschappij de Nederlanden werd f 1785 uitbetaald. Tot nu toe werden alleen de noodzakelijkste reparaties uitgevoerd Vaandel van Symphonia. Model van den Wijnhuistoren. Stoel van Stadhouder Willem IV. Stoel van den Leenrechter. Vlag met het wapen van Oranje Nassau. Verscheiden schilderijen. Verscheiden prenten. Ten gevolge van den brand werd alleen een collectie kloven teruggehaald, met de belofte haar later weer in bruikleen af te staan. Enkele in bruikleen gegeven voorwerpen zijn ver nield of beschadigd daarvoor heeft het Museum de

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1920 | | pagina 191