Bijlage J. 4 gebracht aan een paar groentenkweekerijen en fruit- tuinen in de omgeving en aan de provinciale stieren keuring te Laren. Met de leerlingen der 2de klasse werden excursies gemaakt naar Brummen en Steenderen, waar een bezoek werd gebracht aan eenige rundvee-en paardenfokkers; naar een paar plaatsen tot bijwoning van de provinciale stierenkeuringennaar Wageningen, waar bezocht zijn het Rijkslandbouwproefstation voor Veevoederonder- zoek, het Instituut voor Landbouwwerktuigen en ge bouwen in den tuin der Hoogeschool; naar Vorden ter bezichtiging van de Coöperatieve Zuivelfabriek en het gebouw der Coöp. Aankoopvereeniging aldaar. Door den Ieeraar in kennis van landbouwwerktuigen werd met de leerlingen meermalen een bezoek gebracht aan de groote magazijnen ter plaatseevenals voor gaande jaren kregen de leerlingen les in practisch melkonderzoek en in snoeien. Een 2-daagsche excursie naar Zuid-Holland staat nog op het programma. De leermiddelen van de school en het gebouw zelf verkeeren in goeden staatdoor de gemeente is een aanvang gemaakt met de verbouwing, waardoor de beschikking over meerdere lokalen verkregen wordt. De Commissie van Toezicht op de Rijkslandbouw- winterschool te Zutphen, R. WIGMAN, waarnemend Voorzitter. W. J. LUGARD, Secretaris. Zutphen, Mei 1921. Bijlage K. VERSLAG over den toestand van het MUSEUM in het Wijnhuis te Zutphen, over het jaar 1920. Het jaar 1920 beloofde voor het Museum gunstig te zullen worden. In de benedenverdieping was de verbouwing reeds begonnen; de zaal voor tijdelijke tentoonstellingen was gereed op behangen en verven na. Ten gevolge van den torenbrand van 27 Januari werden de schoone plannen voor uitbreiding van het Museum echter verstoord. Het gebouw, ook de ver schillende vernieuwingen, en de inventaris hebben groote schade geleden. Het dak van het Museum, waarop de toren viel, werd vernield en kwam neer in de westelijke zaal. In den nacht werden nog ver scheiden waardevolle stukken met koelbloedigheid en overleg gered door den Heer Mulders, lid der Museum- Commissie en den Heer Gimberg, archivaris. Ook de Heer Bosman was gedurende den brand aanwezig. Zij werden geholpen door militairen en bleven door werken tot het gevaar te groot werd. Op deze wijze werden o.a. gered de bekende zilveren bodenstaven en het glaswerk, dat Willem' IV bij zijn bezoek te Zutphen gebruikte, verder 2 glazen vazen, meester stukken van een glasblazerij uit de 17e eeuw, het „Liber aureus", in bruikleen van de R. K. Gemeente, de globe van van Langeren, het zegel en contra-zegel van Zutphen. De Secretaresse werd eerst den volgenden

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1920 | | pagina 189