Bijlage E. 8 Tien lokalen zijn Zondags in gebruik voor een Zondagsschool en een leegstaand lokaal is ingericht voor z.g. moedercursussen. Het wordt gebruikt des Donderdags van 89 uur. De lokalen verkeeren in goeden toestand. Ook hier zijn de wenschen van het vorige jaar nog niet vervuld. Zij moeten nog aange vuld worden met het verzoek om een hek aan de Vischpoortgracht. Het ontbreken daarvan kan ernstige gevolgen hebben. Ook de speelplaats eischt verbetering, evenals de Tadamasingel. Door den ongunstigen toestand daarvan is de school bij regenachtig weer moeilijk zindelijk te houden. Het verdient verder ernstige overweging om deze school in tweeën te splitsen wegens het groote aantal leerlingen. School li. In dit gebouw zijn lokalen in gebruik voor Herhalingsonderwijs en wordt des Woensdag- middags in lokaal 2 zangonderwijs gegeven. Des Zaterdags wordt in 4 lokalen les in handen arbeid gegeven, des Zondags in enkele lokalen Zon dagsschool gehouden, terwijl een ander lokaal in ge bruik is voor een cursus in Esperanto. Verder houdt de landstorm oefeningen in het gebouw. Er werden 4 waterclosets aangebracht en in 4 lokalen gaslicht aan gebracht, zoodat nu alle lokalen van gaslicht zijn voorzien. Het aanbrengen van meerdere waterclosets en urinoirs wordt noodig geacht en eveneens meerdere bergruimte voor leermiddelen. In dit gebouw zijn 8 lokalen. ZO Bijlage E. 9 School In dit gebouw is op Woensdagavond een ontwikkelingscursus voor arbeiders. Het heeft 13 lokalen. De wenschen van het vorige jaar worden door het Hoofd herhaald, vermeerderd met het verlangen om in de lokalen 1 tot en met 5 openslaande ramen aan te brengen. Het gebouw, waarin de Chr. School voor M. U. L. O., wordt des avonds gebruikt voor de Chr. normaallessen. 6 lokalen zijn in het gebouw aan het Oude Wand, 2 in de Chr. School v. G. L. O., 1 in het gebouw Paar- denwal 39, 1 in het gebouw Oude Wand 37. De toe stand der lokalen is voldoende. De splitsing van de school in 4 deelen is onhoudbaar en verbouwing van de school en daarmede vermeerdering van het aantal lokalen is in voorbereiding. In het gebouw van de Chr. school voor L. O. wordt des Zondags in 3 lokalen Zondagsschool gehouden. Het gebouw waarin 9 lokalen, verkeert in uitste kenden staat. Het gebouw voor de R. K. Meisjesschool bevat 8 lokalen en is het eenige schoolgebouw dat centrale verwarming heeft. Sinds September wordt het gymnastieklokaal weke lijks eenige uren in gebruik genomen door de leerlingen van het Chr. Lyceum. Het gebouw voor de R. K. jongensschool heeft 7 lokalen die in vrij goeden toe stand verkeeren. In deze school wordt ook de avondschool gehouden. In 't algemeen is men tevreden over de verwarming en de ventilatie.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1920 | | pagina 153