3.03 302L. Bijlage E. 6 Het hoofd heeft een dezer klassen voor zijn rekening. Daar in het ontwerp-Lager-Onderwijs-Wet 1920 de bepaling voorkwam, dat voor de eerste zes leerjaren de school voor gewoon Lager Onderwijs het leerplan de vakken a tot en met k omvat en voor deze school dus het Fransch zou moeten vervallen, werd in over leg en onder goedkeuring van den districts-schoolop- ziener en den Wethouder van Onderwijs, besloten, voorloopig geen Fransch in het vierde leerjaar te geven en het aantal uren voor Fransch in het vijfde en zesde leerjaar te vermeerderen. De vrij gekomen uren komen vooral de vakken Rekenen en Nedl. Taal ten goede. Voor Rekenen werd de methode de Ley en Postma ingevoerd, terwijl voor Nedl. Taal een proef werd genomen met de methode Vrieze. De sedert September j.l. gehouden proef met de schoolbioscoop valt bij onderwijzers en leerlingen (5e en 6e leerjaar) wel in den smaak, 't zijn prettige, leerzame en nuttige uurtjes, al zijn sommige films voor leerlingen van de Lagere School minder geschikt. Wegens overbevolking van de tweede klasse in de Chr. School voor L. O. werd die in tweeën gesplitst en een nieuwe leerkracht aangesteld. Het aantal leerlingen bedroeg 48, zoodat nu elk een klasse heeft van 24 leerlingen. Aan de R. K. Herhalingsschool is een 2e klasse toegevoegd. Schoolgebouwen. Het onderwijs ten behoeve van school A/B/C wordt Bijlage E. 7 in twee gebouwen gegeven. In het gebouw aan de Lombardsteeg is ook de Handelsschool ondergebracht, terwijl in het gebouw aan de Van Tilstraat 12 lokalen in gebruik zijn. Wat inrichting en staat van het geheel betreft gelden nog dezelfde opmerkingen als in het verslag over 1919 zijn gemaakt. Het gebouw voor school D met 8 lokalen wordt ook gebruikt voor de Rijks Normaallessen en voor een Zondagsschool. School E. Hiervan zijn lokalen in gebruik voor een Zondagsschool, voor een cursus tot opleiding van onderwijzeressen, voor de bewaarschool en voor een cursus in Tuin- en Plantkunde. Bovendien is in deze school een herhalingsschool voor jongens. Er zijn 7 lokalen. Ook voor deze school worden door het hoofd dezelfde wenschen geuit als het vorige jaar, wat betreft de overbrugging van de Berkel en het aanbrengen van voldoende gaslicht. School F. In dit gebouw zijn lokalen in gebruik voor catechisatieondcrwijs en Zondagsschool. Het heeft 7 lokalen. Het Hoofd wenscht den aanleg van een speelterrein en een schooltuin en een lokaal voor vrije- en ordeoefeningen. School O. Deze school telt 17 lokalen waarvan 14 in gebruik zijn (w. o. één lokaal voor nuttige hand werken). De lokalen, die niet gebruikt worden, zijn zeer klein en twee die gebruikt worden, kunnen hoogstens 24 leerlingen bevatten (6A en 6B). Bij eenige uitbreiding van het aantal leerlingen kan dit tot moeilijkheden aanleiding geven.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1920 | | pagina 152