2.8 7 2Z?5~ Bijlage D. 40 Langhans, Overzichtskaart van de Grond stoffen der aarde. Haack, Australië, Natuurkundig. Haack, Azië, Natuurkundig. P. R. Bos, Rijkens en van Gelder, Wand kaart van Ned. Oost-lndië. Teekenenen. Van de Plateelbakkerij „Zuid-Holland" tc Gouda ontving de school ten geschenke 11 voorwerpen, die als teekenmodellen dienst kunnen doen. Bibliotheek. De bibliotheek werd dit jaar wederom uitgebreid en telt thans 114 Hollandsche boeken, waarbij 20 nummers van „Weten en kunnen," die de school ten geschenke ontving, 20 Fransche, 28 Engelsche en 14 Duitsche boeken. In 11 zittingen werden 580 boeken aan de leerlingen uitgereikt. VII. Gemeentelijke Handelsavondschool „Mercurius." Deze inrichting van Handelsonderwijs, die tot nu toe stond onder het beheer van de Handels- en kantoorbediendenvereeniging „Mercurius" is met ingang van den nieuwen cursus 1920/1921 in handen der gemeente gekomen. Eenige ingrijpende veranderingen hebben plaats gehad, waarvan de voornaamste zijn, het verplichtend stellen van het leeren van Bijlage D. 41 één vreemde taal gedurende de eerste drie leerjaren, de uitbreiding van den Cursus met één jaar, waardoor deze 5-jarig werd, het laten van de vrije keuze der vakken na af loop van het 3e leerjaar. De oude Mercurius- cursus, die in hoofdzaak een boekhoudcursus was, is daardoor geworden een inrichting, die een breedere opleiding kan geven, ook aan a.s. Correspondenten. Hoewel de Com missie het ten zeerste op prijs stelt, dat de Gemeente Zutphen deze gelegenheid tot ontwikkeling voor de reeds op kantoor werkzame jongelui geopend heeft, toch kan zij niet nalaten er op te wijzen, dat een op leiding overdag aan een Handelsschool, waar door den meerderen beschikbaren tijd een breedere ontwikkeling gegeven kan worden, verreweg de voorkeur geniet. Daar de voorbereidende werkzaamheden veel tijd vorderden, begon de school eerst op Maandag 13 September, terwijl de offi- cieele opening door den Burgemeester plaats had op Vrijdag 17 September, welke avond zich het best hiertoe leende, daar op dien avond alle leerlingen aanwezig waren. Personeel. Het personeel aan de school verbonden, was op 31 December 1920, als volgt samen gesteld

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1920 | | pagina 143