2.83 282. Bijlage D. 38 Gebouw. Door de uitbreiding der school bij liet begin van den nieuwen cursus moesten wederom 2 klasselokalen van school A in gebruik genomen en voor de Handelsschool ingericht worden. In verband met het aantal leerlingen moet het aantal en de inrichting der privaten on voldoende geacht worden. Ook het licht in het Natuurkunde- en het teekenlokaal laat te wenschen over. Het straatrumoer op het Oudewand blijft storend werken op het onderwijs in de aan die zijde gelegen lokalen. Leermiddelen. Voor het onderwijs in machineschrijven werden 5 machines aangeschaft, n.l. 1 Under wood No. 5, 1 Smith Bros No. 8, 1 Rem- mington No. 11 met decimaal tabulator, 1 Royal Standard No. 10, 1 Smith Premier No. 10, terwijl 3 machines merk Oliver in bruikleen werden afgestaan door het Bestuur van den thans opgeheven „Mercurius Cursus." De reeds in 1919 bestelde natuurkundige instrumenten en kaarten kwamen dit jaar aan, zoodat de verzameling leermiddelen werd uitgebreid. Natuurwetenschappen en Warenkennis: 1 Isoleerende statief, 1 Electrische naald, 1 Isoleerende haak, 2 Holtzsche voetklemmen, Bijlage D. 39 2 Papier—electroscopen, 1 Electriseermachine Winshurst, 1 Leidsche flesch, 1 Galvanometer, 1 Weerstand, 1 Telephoon in glazen mantel, 1 Microphoon, 1 Electromagneet en model van een elec- tromagnetische en dynamo—electrische machine. 1 „Varta"-accumulator 12 volt met 10 extra klemmen. 1 Stopcontact met snoer, draad en draad- verbinders. 2 electrische bellen, 1 projectielantaarn, 1 projectielamp met spiegel, 210 lantaarnplaatjes op het gebied van warenkennis en aardrijkskunde met 4 doozen. Pennenfabricatie, Koloniale landbouw (8 nummers). Aardrijkskunde. Sydow Habenicht, Kaart van Scandinavië. Reichel, Frankrijk. Reichel, de Britsche eilanden. Haack, de landen om de Middellandsche zee. Langhans, Europa Economisch.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1920 | | pagina 142